Güncel

Gaytancıoğlu, Süloğlu’nun Kurtuluş Bayramını Kutladı…

Gaytancıoğlu, Süloğlu’nun Kurtuluş Bayramını Kutladı…

Tarihi Kahramanlıklarla özdeş olan Büyük Türk Milleti düşman kuvvetleri tarafından dört bir yanı işgal edilmiş vatanını, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde vermiş olduğu Kurtuluş Mücadelesi ile işgalden kurtarmış ve yazdığı kahramanlık destanı ile tüm mazlum uluslara örnek olmuştur.

Doç.Dr.OkanGaytancıoğluMilli Mücadeleye katılarak Türk Ordusuna destek veren mahalli kahramanlarımız da, bölgemizin halkını örgütleyerek, düşmana ağır kayıplar verdirmişler ve Türk Milletinin Büyük Kahramanlık Destanının altın birer yaprağı olarak Tarih’teki yerlerini almışlardır.

Bizler ulusumuzu özgürlük ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşturan Atalarımızın bizlere bıraktığı bu kutsal mirasa, Atatürk İlke ve Devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkmaya ve gelecek nesillere bu bilinci aktarmaya devam edeceğiz. Ulusça birlik ve beraberlik içerisinde yaşayarak topraklarımızı bölmek ve kardeşliğimizi yok etmek isteyenlerin bu amaçlarını her zamanki gibi boşa çıkaracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Süloğlu İlçemizin Kurtuluş’unun 94. yılını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL