HESABIM
Üye Ol

Gaytancıoğlu, Ziraat Mühendislerinin Atamalarını Sordu.

Gaytancıoğlu, Ziraat Mühendislerinin Atamalarını Sordu.

CHP Edirne Milletvekilli Okan Gaytancıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada DSİ’ye ihdas edilen 995 kişilik kadroya atama yapılıp yapılmayacağını sordu. Gaytancıoğlu’nın konuyla ilgili açıklaması şöyle; Türk tarımının durumu ortadayken DSİ Genel Müdürlüğüne toprak toplulaştırma işini de verdik gitti. Şu soruyu sormak isterim: Söz verilen ziraat mühendisi istihdamı ne zaman olacak? Tasarıda, mülakatla alım var;...

Haberin Tarihi: 11 Nisan 2018 - Okunma Sayısı:705 defa okundu.

CHP Edirne Milletvekilli Okan Gaytancıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada DSİ’ye ihdas edilen 995 kişilik kadroya atama yapılıp yapılmayacağını sordu.

Gaytancıoğlu’nın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

Türk tarımının durumu ortadayken DSİ Genel Müdürlüğüne toprak toplulaştırma işini de verdik gitti. Şu soruyu sormak isterim: Söz verilen ziraat mühendisi istihdamı ne zaman olacak? Tasarıda, mülakatla alım var; yalnız, Danıştay, DSİ’ye mülakatı yasakladı. Devlet Su İşlerine ihdas edilen 995 kişilik kadroya mülakatsız ziraat mühendisi ataması yapacak mısınız?
Ayrıca, Tarım Bakanına iletmek üzere size soruyorum: Ziraat mühendislerinin, su ürünleri mühendislerinin, veteriner hekimlerin ve gıda mühendislerinin atamaları ne zaman gerçekleştirilecek, ne kadar gerçekleştirilecek? Bunu sürekli bize soruyorlar, biz de size soruyoruz, ayrıntılı bir cevap istiyoruz sizlerden.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı