Güncel

Gaytancıoğlu’dan 10 Kasım açıklaması…

Gaytancıoğlu’dan 10 Kasım açıklaması…

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Atatürk’ün ölümünün 77.yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle;

okan-gaytancioglu-300x300

Kurtuluş Savaşımızın eşsiz başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve mensubu olduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’ nin kurucusu, büyük devrimci, eşi bulunmaz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümündeyiz.

 

“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.” diyen büyük fikir adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında bugün de kararlılıkla yürüyoruz. Onun fikirlerini her geçen gün daha iyi özümsüyor, bıraktığı miraslara daha sıkı sarılıyor ve barışın, demokrasinin, hukukun çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğu şu günlerde Atamızı büyük bir özlemle arıyoruz.
Sadece Türk Milletinin değil, Dünya’nın da saygı duyduğu bir lider olan Atatürk, milletimizin ve insanımızın kaderini değiştirmiş, emperyalizme karşı ulusal kurtuluş mücadelesini başarıya ulaştırmış ve bağımsız bir ülke yaratmıştır. Çağdaş bir ülke olma yolunda ekonomik, sosyal ve siyasal alanda çok büyük devrimler gerçekleştiren, bütün hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, 10 Kasım 1938 yılında bedenen aramızdan ayrılmış ancak yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutmuş, yüz yıla değil bin yıla damgasını vurarak Türk Milletinin gönlünde, fikrinde yaşamaya devam etmiştir.
Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olarak, yetişen yeni nesil ile birlikte Atamızın açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan, yılmadan yürüyerek, ilke ve devrimlerini sonsuza kadar yaşatacağımızı bir kez daha haykırıyor, yüreklerimizde ölümsüzleşen Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla, şükranla ve özlemle anıyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL