Güncel Okuma Sayısı: 9

Gaytancıoğlu’dan 30 Ağustos Açıklaması…

 CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Gaytancıoğlu’nun açıklaması şöyle; 30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının..

Gaytancıoğlu’dan 30 Ağustos Açıklaması…

 CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Gaytancıoğlu’nun açıklaması şöyle;

okan-gaytancioglu-230 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Milletimiz, vatanı ve bayrağı için her türlü fedakarlığı yapmış, ezelden beri hür yaşamasını sağlayan kahramanlığını sergilemiştir. Kazanılan zafer, cumhuriyetimizin müjdecisi ve istiklal mücadelemizin dönüm noktalarından biri olmuştur.

 Onurla, kıvançla 95’nci yıl dönümünü kutladığımız bu zaferin kazanılmasında en önemli etken Türk Ulusu’nun kendisine olan güveni ve inancıdır.

 Türk ulusunun doğuştan taşıdığı kabiliyet ve kudret ile şekillenen ruhu; Ulu Önder Atatürk’ün İlke ve Devrimleri ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni, sonsuza kadar yaşatacak dinamik gücün temeli olmaya devam edecektir.

 Zaferimizin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, halkımızın bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.

 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL