Siyaset

Gaytancıoğlu’dan İnönü’nün Ölüm Yıldönümü nedeniyle açıklama

Gaytancıoğlu’dan İnönü’nün Ölüm Yıldönümü nedeniyle açıklama
CHP Edirne Milletvekili ,Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Doç.Dr.Okan Gaytancıoğlu, İsmet İnönü’nün 42.ölüm yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
Açıklama şöyle;
okan-gaytancioglu-300x3001
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın arkadaşı, Kurtuluş Savaşımızın büyük komutanlarından, Lozan Antlaşması’nın mimarı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Başbakanı, Cumhuriyet Halk Partimizin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 42. yıl dönümünde özlemle ve şükranla anıyoruz.
Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin Çağdaş bir ülke olma yolculuğunda, ekonomik, sosyal ve siyasal alandaki devrimlerin gerçekleşmesinde büyük katkıları olan İsmet İnönü, ülkemizde çok partili siyasi yaşama geçilmesinin mimarı, devlet ahlakı, dürüstlüğü, çalışkanlığı  ve ulusumuza verdiği üstün hizmetleri ile her zaman şükranla anılan, Türk Milletinin gönlünde ve fikrinde yaşamaya devam eden büyük bir devlet adamıdır.
Geçmişte olduğu gibi bugün de  İsmet İnönü’nün “Bir memlekette namuslu insanlar da en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça  o memlekete kurtuluş yoktur.” sözünü  ilke edinen biz Cumhuriyet Halk Partililer, onun namus değerlerini sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz.. Bu ülkenin her bir ferdinin hakkı olan kaynakları kendilerinin ve yandaşlarının çıkarları doğrultusunda kullanmak isteyenlerle, yolsuzluk ve rüşvet iddialarından kendilerini aklayamamış olanlarla mücadelemiz bu ilke ışığında devam edecektir.
Devlet ciddiyetini yaşam biçimi haline getirmiş, dürüst ve onurlu devlet adamlarına olan özlemle,  Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olarak var olması için hayatını adayan büyük devler adamı  İsmet İnönü’yü bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL