Güncel

Gaytancıoğlu’dan İpsala’nın Kurtuluş Bayramı Mesajı…

Gaytancıoğlu’dan İpsala’nın Kurtuluş Bayramı Mesajı…

Bugün 20 Kasım; İpsalamızın Düşman İşgalinden kurtuluşunun 94. Yıl dönümü… Bu mutlu gün tüm hemşehrilerimize kutlu olsun.

okan-gaytancioglu-300x30011-1Bundan 94 Yıl önce işgali ve esirliği kabul etmeyen halkımızın , Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde varoluş mücadelesine koyulması, canları ve kanları pahasına direnerek düşman kuvvetlerini topraklarımızdan atmasıyla bugünlere eriştik.

Bizlerin en büyük görevi tarihte eşi benzeri yaşanmamış bu Kurtuluş mücadelesini anlamak ve gelecek kuşaklara anlatabilmektir. Çünkü tarihine sahip çıkmayan toplumlar yok olmaya mahkûmdur.

Bizler bu nedenle her yıl büyük bir mutluluk ve coşku ile kutladığımız kurtuluş günlerimizde; Milli Değerlerimize, Cumhuriyete, Atatürk İlke ve Devrimlerine, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne bir kez daha sahip çıktığımızı haykırıyor, kardeşçe ve barış içerisinde yaşama sevdamızdan taviz vermeden aynı coşku ve heyecanı gelecek nesillere aktarıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle İpsala İlçemizin kurtuluş gününü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL