Güncel Siyaset

Gaytancıoğlu’dan Keşan ve Meriç’in kurtuluş bayramı nedeniyle açıklama…

Gaytancıoğlu’dan Keşan ve Meriç’in kurtuluş bayramı nedeniyle açıklama…

CHP Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan ve Meriç’in Kurtuluş Yıl dönümleri nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

okan-gaytancioglu-300x300

Gaytancıoğlu’nun açıklaması şöyle;

 

19 Kasım bizler için önemli bir gün. 19 Kasım Keşan ve Meriç İlçelerimizin düşman işgalinden kurutuluşlarının yıl dönümleri. Bundan 93. Yıl önce işgali ve esirliği kabul etmeyen halkımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde varoluş mücadelesine koyulmuş, canları ve kanları pahasına direnerek düşman kuvvetlerini topraklarımızdan atmıştır. Atalarımız Keşan ve Meriç ilçelerimizde varlarını-yoklarını ortaya koyarak işgali sona erdirerek ve şanlı tarihimizde bir kahramanlık destanı da bu topraklarda yazmışlardır. Bugün bu topraklar da onlar sayesinde rahat ve huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. O gün bu topraklarda yapılan bağımsızlık mücadelesini, tarihe yazılan destanı bir kez daha yürekten hissediyor, bizlere bıraktıkları mirasa canla, başla sahip çıkmaya devam ediyoruz.

Her yıl büyük bir mutluluk ve coşku ile kutladığımız kurtuluş günlerimizde; Milli Değerlerimize, Cumhuriyete, Atatürk İlke ve Devrimlerine, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne bir kez daha sahip çıktığımızı haykırıyor, kardeşçe ve barış içerisinde yaşama sevdamızdan taviz vermeden aynı coşku ve heyecanı gelecek nesillere aktarıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Keşan ve Meriç ilçelerimizin kurtuluş günlerini kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL