Güncel Siyaset

Gaytancıoğlu’dan Uzunköprü’nün 94. Kurtuluş Yıldönümü Mesajı…

Gaytancıoğlu’dan Uzunköprü’nün 94. Kurtuluş Yıldönümü Mesajı…

Türk Milleti üstün bir gayret ve özveri ile Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde emperyalizme karşı başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesini başarıya ulaştırmış ve bağımsız bir ülke yaratarak tarihte eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazmıştır. 94. Yıl önce kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısı ile bu topraklar için canını siper eden her bir yurttaşımız bu mücadelenin sonunda vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarmıştır. Bugün de 18 Kasım 2016 Uzunköprü İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yıldönümüdür, tüm Uzunköprü halkına kutlu olsun.

okan gaytancıoğlu

Bundan 94 Yıl önce yazılan kahramanlık destanının bir parçası olarak canını, tüm varlığını ortaya koyarak Uzunköprü ilçemizi düşman işgalinden kurtaran atalarımızın verdikleri bu onurlu mücadeleyi, yazdıkları destanı bugün bir kez daha yüreklerimizde hissediyor, bizlere bıraktıkları mirasa canla, başla sahip çıkmaya ve gelecek nesillere aktarmaya devam ediyoruz.

Bizler biliyoruz ki Ulu Önder Atatürk’ün, şehit ve gazilerimizin bizlere emaneti olan bu güzel topraklara sahip çıkmak, Laik Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmak en kutsal görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Uzunköprü İlçemizin Kurutuluş Gününü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL