Sağlık Haberleri Siyaset

Gaytancıoğlu’ndan teklif “İnme Merkezi ” kurulsun

  Gaytancıoğlu’ndan Sağlık Bakanı’na çağrı “Edirne’ye İnme Merkezi kurulsun” CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya  seslenerek Edirne’ye bir “inme (Felç) merkezi” kurulmasını istedi. Edirne’nin..

Gaytancıoğlu’ndan teklif “İnme Merkezi ” kurulsun

 

Gaytancıoğlu’ndan Sağlık Bakanı’na çağrı “Edirne’ye İnme Merkezi kurulsun”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya  seslenerek Edirne’ye bir “inme (Felç) merkezi” kurulmasını istedi.

Edirne’nin sağlıkta güçlü tarihi birikimine rağmen her geçen gün geriye gittiğine vurgu yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu kurulması durumunda inme merkezinin sadece Edirne’ye değil bütün Trakya bölgesine hizmet vereceğini söyledi. Böyle bir merkezin olmaması nedeniyle hastaların İstanbul’a gitmek zorunda kaldığına dikkat çeken Doç. Dr. Gaytancıoğlu, bunun da telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açtığını belirtiği konuşmasında şunları söyledi:

“Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’ya buradan vatandaşlarımız adına seslenmek istiyorum: Edirne’de vatandaşlarımıza hizmet verecek bir inme merkezi yok, acil olarak kurulması gerekmektedir.

Edirne’ye kurulacak bir inme merkezi Trakya’nın diğer illerindeki vatandaşlarımıza da hizmet verecektir. Bölgemizde hiç inme merkezi bulunmadığı için hastalar İstanbul’a gitmek zorunda kalıyor, çoğu zaman da telafisi olmayan kayıplar yaşanıyor.

15’inci yüzyılda şifahanesi olan bir ilin, bugün köklü sağlık geçmişine rağmen bir inme merkezinin olmaması kabul edilemez. Özellikle uzmanlık isteyen alanlarda ‘Giderlerse gitsinler.’ mantığının getirdiği sonuç felakettir, birçok alanda uzman doktor bulunmamaktadır.

Edirne’mize bir inme merkezi kurulması gerekmektedir ve bu, acil bir ihtiyaçtır. Tıp fakültemizin veya devlet hastanemizin bünyesinde bu merkezin bir an önce kurulması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı  göreve çağırıyorum. “ (Haber Merkezi)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL