TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.254
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.874
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.883
Güncel
 • Okuma Sayısı: 135

 • GAZETECİ NECMİ IŞIKSAL TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU YÖNETİMİNE SEÇİLDİ

  Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonunun (TGF) 10. Olağan Genel Kurulu için Anadolu ve Trakya basını Antalya’nın Alanya ilçesinde toplandı Alanya’da yapılan genel kurulda 200 delegenin oylarını..

  GAZETECİ NECMİ IŞIKSAL TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU YÖNETİMİNE SEÇİLDİ
  Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonunun (TGF) 10. Olağan Genel Kurulu için Anadolu ve Trakya basını Antalya’nın Alanya ilçesinde toplandı
  Alanya’da yapılan genel kurulda 200 delegenin oylarını alan Necmi Işıksal’da merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kuruluna girdi.
  Daha önce Türkiye, Kıbrıs ve Türk-i Cumhuriyetlerinden oluşan 200 dernek başkanı içinden oluşan 45 kişilik Başkanlar Konseyinde yer alan Işıksal şimdi de 16 kişilik Yönetim Kuruluna girdi.
  Işıksal’ın 16 kişilik Yönetim Kuruluna girmesiyle Trakya Ankara’da temsil edilecek.
  Daha önce Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Lütfü Karakaş bir dönem TGF yönetimine girmişti.
  Işıksal 25 yıllık Federasyon tarihinde Trakya’dan Yönetim Kuruluna giren ikinci kişi oldu
  Türkiye, Kıbrıs ve Türk-i devletleri cemiyetlerinden oluşan 200 federasyon delegesinin 22-24 Ekim tarihlerinde Alanya Hedef Resort Hotelde gerçekleştirilen genel kurula yoğun bir ilgi oldu.
  Batı Trakya Gazeteciler Derneği adına TGF’nin iki gün sürecek Genel Kuruluna Tekirdağ’dan dört delege katıldı.
  Delegeler şu isimlerden oluşuyor:
  Necmi Işıksal,
  İsmet Karabey,
  Şaban Kardeş,
  Ruhan Yalçın
  KARACA TGF İÇİN FEDAKARCA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
  Pandemiye rağmen verimli bir dönem geçiren TGF, üyelerin sorunlarını birebirde illere yapmış olduğu teşkilat ziyaretlerinde dinlemiş ve Türk basınının sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarını bu güne kadar başarı ile yürüterek basın camiasından olumlu notlar alarak genel kurulda tek yumruk olmayı hedef koymuştu.
  Mevcut TGF Başkanı aynı zamanda Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Yılmaz Karaca, İzmir Grubunun rakip liste çıkarmak istemesine rağmen genel kurula tek liste ile girdi.
  Güçlü bir şekilde yeni döneme hazırlandıklarını ve verimli bir genel kurul geçirdiklerini söyleyen Genel Başkan Karaca, “TGF büyüyerek ve güçlenerek yoluna devam ediyor.Üyelerimiz ve meslektaşlarımız ile birlikte dimdik ayaktayız.” dedi.
  Anadolu basınını daha iyi yerlere getirmek için çalışmaya ara vermeden devam edeceklerini vurgulayan Karaca, “Üyelerimizle birlikte Türk basınının sorunlarını çözmek için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz Bazı parazitlerle, mesleğimizi yerin dibine batırmaya çalışanlarla tabi ki mücadelemizi yapıyoruz. Şuna inanınki TGF çok güçlü ve sorunlarımıza odaklanmış bir kuruluştur. Sizlerin desteği bizlere güç veriyor. Geçmiş yıllarda bir güne sığdırılan genel kurulları artık TGF’ye yakışır bir biçimde 3 gün yapılma seviyesine getirdik. Sizlerle 22-24 Ekim tarihinde yaptığımız kongremizle birlikte hasret gideriyoruz
  Kongrede seçilen tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize yeni dönemlerinde başarılar diler şimdiden camiamıza hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.
  TGF Genel Kurulu’nda Yönetim ve Denetim Kurulları’na seçilen isimler şöyle;

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL