Güncel Okuma Sayısı: 15

Gazetecilerden Vali’ye teşekkür

  Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) yönetimi, her kahvede 2 yerel gazete ve 1 yaygın gazete bulunması konusunda genelge yayınlayan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Edirne’de yerel gazeteler,..

Gazetecilerden Vali’ye teşekkür

 

Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) yönetimi, her kahvede 2 yerel gazete ve 1 yaygın gazete bulunması konusunda genelge yayınlayan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

IMG_6513 IMG_6515 IMG_6519 IMG_6520

Edirne’de yerel gazeteler, ekonomik olarak yayın hayatını sürdürebilmeleri için en önemli gelir kaynaklarından birisi aboneleri. Ağır ekonomik koşullar altında yayın hayatını sürdüren gazeteler konusunda geçen ay bir genelge yayınlayan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e gazeteciler teşekkür etti. EGD yönetim kurundan oluşan bir heyet Vali Şahin’i makamında ziyaret ederek, bu konuda katkılarından ötürü teşekkür etti. EGD Yönetim Kurulu Başkanı Derya Sarılarlı, il genelinde yaklaşık bin gazete bulunduğunu, her birinin 2 yerel gazeteye abone olması durumunda, gazetelerin 2 bin adet daha abonesi olacağın altını çizerek, bu katkının yerel gazetelere ekonomik açıdan bir nebze olsun rahat nefes aldıracağını ifade etti. Vali Şahin ise, kentte yaşayan bireylerin, o kentte neler olup-bittiğinden haberdar olmasının çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Bir ilde ‘ne iş yapılıyor, ne iş yapılmıyor’ bunu en güzel yerel gazeteden öğrenirsiniz. Eğer yerel gazete okumazsanız, neler yapıldığını da bilmezsiniz. Bunun için yerel gazete okumak çok önemli. Bunu da en iyi kahvelerde sağlayabiliriz. Bir yerel gazetenin bir kahveye günlük maliyeti bir bardak çay parası bile değil” dedi.

IMG_6523

2 bin memura acil yardım eğitimi

Bu arada Vali Dursun Ali Şahin, kentteki bütün memurlara “acil yardım” eğitimi vermeye başladıklarını da belirterek, bu sürecin içersine gazetecileri de katmayı planladıklarını söyledi. 2 bin memura yaklaşık 12 saat verilecek acil yardım eğitiminden sonra, bir takım anlık vakalarda yaşanan sağlık ve diğer sorunların önüne daha çabuk geçileceğini anlatan Vali Şahin, “İnsanlarımız telef olmasın istiyoruz. Bu eğitimlere gazetecileri ve diğer sivil toplum kuruluşlarını da dahil etmeyi planlıyoruz. Yangında, depremde, selde, trafikte ve diğer konularda insanlarımız eğitimli olsun istiyoruz ” diye konuştu.

Kan Bankası için 6 bin kişi bulundu

Edirne’de kan ihtiyacı olduğunda iletişim yollarına başvurulduğunu ifade eden Şahin, “Bunun için belediye, radyo veya polis telsizinden anonslar yapılarak kan bulunmaya çalışılıyor. Bunun için bir Kan Bankası oluşturduk ve şimdiden kan ihtiyacını karşılamak için 6 bin kişi bulduk. Kan ihtiyacı olan yarım saat içinde ihtiyacı olan kanı bulmuş olacak” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL