Güncel Manşet

Gazetecilerin İğneada buluşması

Gazetecilerin İğneada buluşması

Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Kurulu Toplantısı, 29-30 Kasım 2013 ve 1 Aralık 2013 tarihleri arasında Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde, Trakya’nın incisi Demirköy İlçesi’nin İğneada Beldesi’nde gerçekleşti.

Graphic1

İğneada Resort Hotel Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili Derya Sarılarlı, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Turgut Özdemir, Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Bülent Ayan, Kırklareli Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ziver Zikri Demirel, Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Selim Tiran, Ankara, İstanbul, Bursa, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Trabzon, Osmaniye, Çorum, Ordu, Bilecik, Diyarbakır, Kırşehir, Isparta, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanları, Federasyon Başkanları ve Gazete Sahipleri ve Temsilcileri katıldı.

CIMG9253

Programın 1.Gününde düzenlenen toplantı; Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti 2.Başkanı ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Uçar’ın açılış konuşması ile başladı.

CIMG9210

Trakya’nın Merkezi konumunda olan Kırklareli’nde, Basın İlan Kurumu’nun bir Temsilciliğinin açılmasının çok uygun olacağını belirten Uçar, açılış konuşmasında şunları söyledi; “Türkiye’nin çeşitli İllerinden gelen çok değerli Gazeteciler Cemiyeti ve Federasyon Başkanlarımızı, Kızılçam ormanları ile Avrupa’nın akciğeri konumunda olan ve Trakya’nın incisi İğneada Beldemizde ağırlamaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz.” dedi.

CIMG9219

Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Selim Tiran’da yaptığı konuşmasında, şunları söyledi;

“Marmara Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yapmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti adına sizleri selamlıyor ve tekrar hoş geldiniz diyorum. Bugün Türkiye’nin Gazetecileri güzel İlimiz Kırklareli’nde buluştu. Bu vesile ile güzel İlimizin tarihi, doğal ve kültürel yönlerinin sizlere tanıtılması fırsatı yakaladık. Umarım bu üç günlük toplantı programı sonunda İlimizden memnun ve mutlu bir şekilde ayrılmış olursunuz.” dedi.

CIMG9215

Daha sonra kürsüye gelen Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ise iki dönemdir Basın İlan Kurumu ile çok ciddi ve koordine bir şekilde çalışma sergilemekteyiz. Çünkü ilk defa Anadolu Gazeteciliğini Temsilen Sayın Mustafa Arslan arkadaşımız Basın İlan Kurumu Yönetiminde yer aldı ve bu bize büyük bir güç kattı bu nedenle iki dönemdir gerçekten Basın İlan Kurumu ile çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu önemli gelişmeler içerisinde ayrıca Anadolu basını için birçok önemli organizasyonlara da imza attık.”

Toplantıda kısa bir söz alan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Turgut Özdemir’de, bölgesinde yaşanan bir sorunu kısa bir sürede çözüme ulaştırdığı için Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan’a açık bir teşekkür etti.

CIMG9221

Son olarak kürsüye gelen Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, “Gazeteciliğin Toplum Yararına olan bir Kamu görevi olduğunu belirterek, Yerel Gazetelerin en çok yaşanan sorunlarının başında gelen resmi ilan mevzuatı hakkında açıklayıcı genel bir bilgi verdi.

CIMG9233

Kırklareli Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının 2. gününde ise, Marmara Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu sabah saat: 10.00’da kendi arasında bir toplantı gerçekleştirdi.

CIMG9212

Toplantıda ayrıca, Çorlu Gazeteciler Derneği’nin Marmara Gazeteciler Federasyonu’na üyeliği oy birliği ile kabul edildi.

IMG_9987[1]

Toplantının öğleden sonra ki programında ise gelen konuklara; Trakya’nın incisi doğa güzellikleri ile Demirköy İlçesi’ne bağlı en güzel ve en doğal yerleşim yeri olan İğneada Beldesi’nin, tarihi, doğal ve kültürel yerlerine gezi düzenlendi.

IMG_9964[1]

Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın 3.günü Resort Hotel’de verilen sabah kahvaltısı ile son buldu. Gazeteciler, İğneada’da buluşmaktan memnun kaldıklarını ifade ettiler.

IMG_9954[1]

IMG_9990[1]

IMG_0011[1]

CIMG9258

CIMG9281

CIMG9263

www.kesanhalkinsesi.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL