TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.436
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 165
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.812
Güncel Okuma Sayısı: 373

Gazetecilerin “ortak çağrısı”na Edirne Kent Konseyi’nden destek

Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük, Edirne’deki gazeteci derneklerinin Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında basın toplantısı ve benzeri etkinliklerin dijital ortamda gerçekleştirilmesi talebini desteklerini bildirdi. Gökerküçük, yaptığı yazılı açıklamada, salgınla ilgili..

Gazetecilerin “ortak çağrısı”na Edirne Kent Konseyi’nden destek

Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük, Edirne’deki gazeteci derneklerinin Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında basın toplantısı ve benzeri etkinliklerin dijital ortamda gerçekleştirilmesi talebini desteklerini bildirdi.

Gökerküçük, yaptığı yazılı açıklamada, salgınla ilgili gelişmeleri kamuoyuna aktaran gazetecilerin sağlıklarının korunması gerektiğini belirtti.

Gazetecilerin ortak çağrısını anlamlı bulduklarını aktaran Gökerküçük, şunları kaydetti:

“Özellikle Valilik, Belediye gibi kurumlarımızın bu tür bilgilendirme, toplantı ve açıklamaları online yapmaları, yayılımı azaltacak, basın çalışanlarını koruyacaktır. Yine resmi kurumlarımız önceden duyuru yaparak web sitelerinden katılımlı, canlı toplantılar düzenleyebilir, açıklamalar yapabilir. Toplum olarak zor koşullarda yaşıyor olabiliriz. Ancak, gazetecilerin çalışamaması demek, hayatın durması demektir, kulağımızın duymaması, gözümüzün görmemesi demektir. Bu nedenle yerel basın organlarının ve çalışanlarının bu dönemde ekonomik sorunlarının giderilebilmesi için gerekli her türlü yasal çalışmanın da yapılması zorunludur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL