TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 963

GEÇMİŞ OLSUN İPSALA, GEÇMİŞ OLSUN BEYENDİK

İpsala, Serhat İlçemiz. Beyendik, Keşana bağlı Beldemiz. Asrımızın kabusu Corana Virüsün mutant kazanmış salgını iki yakın yerleşim yerlerinde görüldü. Üzüntümüzle beraber onlar için dualar ediyoruz, tekrar geçmiş olsun diyoruz. Corana..

GEÇMİŞ OLSUN İPSALA, GEÇMİŞ OLSUN BEYENDİK

İpsala, Serhat İlçemiz. Beyendik, Keşana bağlı Beldemiz. Asrımızın kabusu Corana Virüsün mutant kazanmış salgını iki yakın yerleşim yerlerinde görüldü.

Üzüntümüzle beraber onlar için dualar ediyoruz, tekrar geçmiş olsun diyoruz.

Corana Virüsün mutant şekli, organizmada, yani insanda ve dokularda kalıcı etkiler bırakmış hali, maalesef bulaşıcı olma özelliği hızlı ama azim ve irade sahibi insanoğlu tedbirlere uyarak, temizliğe çok dikkat ederek, Hıfzıssıhha kurulunca alınan yerel kararlara uyarak bu salgını inşaallah atlatır.

Dinimiz İslamda vefat eden bir Müslümanın cenazesine katılmak farzı kifayedir. Yani bir kısım Müslümanın katılmasıyla diğer Müslümanlar bu görevi yapmış sayılır.

Corana Virüs salgınının devam ettiği bu günlerde lütfen ama lütfen kurallara uyalım, vefat eden komşularımıza taziyelerimizi telefonla bildirelim, Mevlit Merasimi yapmayalım, Mevlit Merasimi asla Dini bir zorunluluk değildir. Allah ve Rasülü Peygamberimizi anma, ölülerimiz ve hayatta olanlarımız için Duadır, ama Corana Virüsün hele hele mutant, salgın kazanmış bugünlerinde Mevlit Merasimi yapmamak, kendimizi, sevdiklerimizi, hatta yaşadığımız şehir ve Ülkemizin insanlarını düşünme adına en güzel bir duyarlılıktır.

Ümmetine çok düşkün olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam, bir yerde veba bulaşı olduğunda veba bulaşı olan yere girmeyiniz, veba bulaşı olan yerde iseniz ordan çıkmayınız. Hadisiyle bize Corana Virüs gibi yaygın salgın bulaşların olduğu dönemde
karantina kurallarına dikkat etmemizi istemiştir. Türkiyemizde önümüzdeki günlerde İlim Merkezleri Okullarımızın inşaallah açılacağı güzel günlerde öğrencilerimiz ve öğretmenlerin sağlığını da düşünerek tekrar kurallara uyalım, kalabalık mekanlardan olabildiğince uzak duralım, asla toplu etkinlik tertip etmeyelim, konu komşu, hısım ziyaretlerini mümkün olduğunca iletişim araçlarıyla yapalım inşallah.

Aklımız, hayatta başarımız tedbirlere uymanızla sağlanır.

Mübarek Üç Aylarda dualarımız kabul, Sağlığımız daha güçlü, hastalarımız şifalı olsun inşaallah.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL