HESABIM
Üye Ol

Gelecek Saros İstişare Toplantısı Enez’de yapıldı

Gelecek Saros İstişare Toplantısı Enez’de yapıldı

Edirne İl ve İlçeleri Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları İstişare Toplantısı Enez’de yapıldı. Enez Belediyesi Toplantı Salonunda basına açık yapılan toplantı, saat 18.00’da başladı. Toplantıya: Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, ETSO(Edirne Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Recep Zıpkınkurt ile ilçelerin Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret...

Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2018 - Okunma Sayısı:525 defa okundu.

Edirne İl ve İlçeleri Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları İstişare Toplantısı Enez’de yapıldı. Enez Belediyesi Toplantı Salonunda basına açık yapılan toplantı, saat 18.00’da başladı. Toplantıya: Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, ETSO(Edirne Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Recep Zıpkınkurt ile ilçelerin Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları Başkanları katıldı.

Toplantıda Saros Bölgesinin sorunları dile getirildi. Toplantıda konuşma yapan Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt ile ilçelerin Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları Başkanlarının açıklamalarında bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında, sorunları ve talepleri dile getirilerek, sorunların çözümlerine yönelik girişimler için birliktelik mesajları verildi.

Toplantı sonunda, tüm katılımcılar, Enez Limanında toplandılar. Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı ve ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt yoğun bir kalabalığın önünde basın açıklaması yaptılar. 13 Mart’ta, trol ve gırgırlarda çalışan bir kaç kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden Halil Çayır’ın ailesine ve tüm Enez halkına başsağlığı dilediler.

Bu tip üzücü olayların tekrar yaşanmaması için, Enez Kaymakamlığı, tüm siyasi partilerin temsilcileri ve STK’lar ile birlikte Edirne Valiliği’ne başvuru yaptıklarını dile getiren Başkan Bostancı, konunun takipçisi olacaklarını dile getirdiler.

REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı