GELİBOLU BELEDİYESİ’NİN KAR İLE MÜCADELESİ SÜRÜYOR

GELİBOLU BELEDİYESİ’NİN KAR İLE MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Gelibolu’da yeni yılın ilk haftasında etkisini bir kez daha gösteren kar yağışı sonrasında, belediyeye bağlı ekipler vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için mesaisini sürdürdü. Soğukta beslenme zorluğu yaşayan sokak hayvanları da unutulmadı. Gelibolu Belediyesi, yeni yılda bölgeyi ikinci kez etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrasında, ekiplerini seferber ederek vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için mesaisini sürdürdü. Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın...

Haberin Tarihi: 9 Ocak 2017 - Okunma Sayısı:345 defa okundu.

Gelibolu’da yeni yılın ilk haftasında etkisini bir kez daha gösteren kar yağışı sonrasında, belediyeye bağlı ekipler vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için mesaisini sürdürdü. Soğukta beslenme zorluğu yaşayan sokak hayvanları da unutulmadı.

karmcdl_013 karmcdl_008

Gelibolu Belediyesi, yeni yılda bölgeyi ikinci kez etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrasında, ekiplerini seferber ederek vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için mesaisini sürdürdü.

karmcdl_004 karmcdl_005

Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın talimatı ile Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan koordinasyonunda sürdürülen karla mücadele çalışmaları kapsamında, Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki ekipler ilçenin ana arterleri başta olmak üzere sokaklarda mesaisini sürdürdü.

Ara ara kesilen ancak etkisini kaybetmeyen yağışa karşı ilçenin her bölgesinde çalışma yapan ekipler, buzlanmaya karşı tuzlama ve küreme çalışması yaparken, çarşı ve iskele bölgesinde kaldırımları da temizledi.

(Fotoğrafların büyük boyutunu görmek için tıklayınız)

Diğer yandan soğukta beslenme zorluğu yaşayan sokak hayvanları da unutulmadı. Gelibolu Belediyesi ekipleri, kar yağışı sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve kuşların beslenmesi için ilçede belirli bölgelerde bulunan beslenme odaklarına yem ve ekmek bıraktı.

Yorum Kapalıdır.

Arşiv

Reklam Alanı