TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Güncel

GELİBOLU’DA VAHŞET….

GELİBOLU’DA KEDİLERİ ZEHİRLEDİLER Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi Alaeddin mahallesinde, kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından aralarında  yavru kedilerinde olduğu birçok sokak canı  zehirlenerek öldürüldü. DOĞAN ZELOVA GELİBOLU-UHA ÇANAKKALE’nin Gelibolu ilçesi Alaeddin..

GELİBOLU’DA VAHŞET….

GELİBOLU’DA KEDİLERİ ZEHİRLEDİLER

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi Alaeddin mahallesinde, kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından aralarında  yavru kedilerinde olduğu birçok sokak canı  zehirlenerek öldürüldü.

DOĞAN ZELOVA

GELİBOLU-UHA

ÇANAKKALE’nin Gelibolu ilçesi Alaeddin mahallesinde, kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından aralarında  yavru kedilerinde olduğu birçok sokak canı  zehirlenerek öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Alaeddin Mahallesi, Sofucu Halil 4. Sokakta mahalleli hayvan severlerin baktıkları, içlerinde  yavruların da bulunduğu birçok kedi faili meçhul kişi veya kişilerce zehirlenerek öldürüldü.

Besledikleri kedilerin zehirlendiğini gören vatandaşlar hemen polisi arayarak durumu bildirdiler. Olay mahalline giden polisler birçok kedinin öldüğünü belirlediler ve araştırmaya başladılar.

 

 

Çevrede yapılan incelemede, kamera olmaması ve kedileri zehirleyeni gören olmaması nedeniyle şimdilik bu vahşetin faili bulunamadı. Olayın duyulması üzerine birçok hayvan sever tepki verirken ilçedeki Dost Patiler Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Yasemin Çat konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “bugün canımız çok yandı. Bu nasıl bir vicdansızlıktır, sokaklarda yaşam savaşı veren minicik canlardan ne istediniz. Şu soğuk günlerde sıcak bir araba kaportası arayıp bir damlacık canlarını korumaya çalışan zavallılara elinizde zehirli yemeklerle yaklaşırken hiç mi vicdanınız sızlamadı? O zavallılar bir lokma yiyecek için sevinçle size koşarken nereden bileceklerdi onların son lokmaları olacağını? Yazıklar olsun insan kılıklı caniler! Bazen insan olmaktan utanıyorum! Ama bu olayın peşini bırakmayacağız. Tüm yetkililerden de gerekenin yapılması ve bunun içinde,  olayla ilgili bilgisi veya şüphesi olanların emniyete yada bize bilgi vermelerini önemle rica ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL