TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Güncel Siyaset

Gelibolu’daki İmamın Paylaşımı İçin Suç Duyurusunda Bulundular

Bilindiği üzere, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki  Gazi Süleyman Paşa Cami (Büyük Cami) imamı Mehmet Mutlu’nun sosyal medyada, Necmettin Erbakan’ın sözlerini içeren paylaşımın altına yaptığı “Mustafa Kemal’in itleri öyle düşünüyor” yorumu büyük..

Gelibolu’daki İmamın Paylaşımı İçin Suç Duyurusunda Bulundular

Bilindiği üzere, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki  Gazi Süleyman Paşa Cami (Büyük Cami) imamı Mehmet Mutlu’nun sosyal medyada, Necmettin Erbakan’ın sözlerini içeren paylaşımın altına yaptığı “Mustafa Kemal’in itleri öyle düşünüyor” yorumu büyük tepki almış ve bugünde imam hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

DOĞAN ZELOVA –

GELİBOLU/UHA

Gelibolu’daki sosyal paylaşım sitesindeki bir paylaşımın altına yaptığı yorumun ardından, ilçedeki bazı siyasi partilerden kınama ve tepki mesajları gelmişti.

Bugünde ilçedeki millet ittifakını oluşturan ve ilçe belediye başkanı Mustafa Özacar’ı da olduğu  CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Memleket Partisi İlçe başkanları ve il yöneticileri de bir araya gelerek Pazar yerinde basın açıklaması yaptılar.

Millet İttifakını oluşturan partiler adına basın açıklamasını CHP Gelibolu ilçe başkanı İsmail Parlak yaptı. Parlak açıklamasında, Gelibolu Gazi Süleyman Paşa cami imamı Mehmet Mutlu, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sevenlerine ve siyasi takipçilerine Mustafa Kemal Atatürk’ün itleri” diyerek hakaret ettiğini belirterek şunları söyledi.

“Mutlu’nun bu çirkin sözleri üzerine sosyal medyada çok büyük bir tepki olmuştur. Bizde millet ittifakı, olarak  CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Memleket Partisi olarak bu davranışı esefle kınıyoruz. Gelibolu Cumhuriyet  Savcılığına giderek, Mehmet Mutlu hakkında suç duyurusunda bulunduk. Adı geçen şahsın görevden alınması için gerekli makamlarla görüşerek, konunun sonunu kadar takipçisi olacağız. Atatürk’ün sayesinde o mevkilerde görev yapanlar, haddini aşıp, provokasyon yaparak insanları sokağa dökmek ve bölmeye çalışıyorlar. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz . Din adamlığı saygınlık ister, eğitim ister. Atasına ve ülkesine bağlılık ister. Bunlara sahip değilseniz o görevde bir gün dahi durmayacaksınız. Atatürk ve Cumhuriyet bizim kırmızı çizgimiz bu konuda  taraf olduk. Olmaya da  devam edeceğiz. Atatürk’ü aşağılayıcı ve sevenlerine yapılan bu çirkin paylaşımı yapan Mehmet Mutlu derhal görevden uzaklaştırılmalı ve gerekli cezai işlem yapılmalıdır. Bu konunun takipçisi olacağımızı kamu oyuna saygıyla  duyururuz” dedi.

Bu arada Memleket Partisi Gelibolu İlçe Başkanlığı da  Gelibolu’da imam Mehmet Mutlu’nun yaptığı paylaşım nedeniyle tepkilerini dile getirerek,   imam Mehmet Mutlu hakkında Gelibolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundular.

Memleket Partisi Gelibolu İlçe Başkanı Yasemin Çat, “bu tür söylemleri şiddetle kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusunu hedef alıp, onu sevenlere bu tür bir sözü asla kabul etmiyoruz. İlçe yönetimi olarak, Cumhuriyet savcılığına gerekli şikayetimizi yaptık. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL