Bölgeden

GELİBOLU’NUN 94.KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ÜÇ AÇILIŞ BİRDEN

GELİBOLU’NUN 94.KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ÜÇ AÇILIŞ BİRDEN

 

 Gelibolu Belediyesi, ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yıldönümünde iki yeni proje açılışı ile Belediye Meclisinin almış olduğu kararla ismi Yusuf Bolayırlı olarak değiştirilen caddede program düzenledi.

fth_7096 fth_7059Gelibolu Belediyesi, 94. kurtuluş yıldönümü programı çerçevesinde ilçe halkına kazandırdığı iki yeni proje açılışı ile Belediye Meclisinin almış olduğu kararla ismi Yusuf Bolayırlı olarak değiştirilen caddede mini bir program düzenledi.

Gazi Süleyman Paşa Meydanı Projesi açıldı

İlk program ilçenin girişinde trafiğe akışkanlık sağlamak ve halkın nefes aldığı yeni bir alan oluşturmak hedefiyle yenilenen Gazi Süleyman Paşa Meydanı’nda gerçekleştirildi.

fth_7059Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 2016 yılı yatırım programında alt ve üst yapı çalışmalarını Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde yoğunlaştırdıklarını vurgulayarak, burada yaptığı konuşmada özetle şu ifadeleri kullandı: “Belediyemiz çevre düzenleme çalışmaları kapsamında hazırladığı bir hazırlık projesini daha uygulamaya dönüştürerek başarıyla tamamlamış bulunmaktadır.Bu proje kapsamında öncelikle araç geçişleri için engel teşkil eden dönme mesafesi artırılarak mevcut kavşak küçültüldü. Projeye uygun olarak granit ve bazalt küp taşlar ile yürüyüş yolları oluşturuldu. Rumeli Fatihi Gazi Süleyman Paşa’nın heykelinin kaide ve çevresi eski özellikleri korunarak yenilendi, meydanın iç kısmı peyzaj düzenlemesi ile yeşil alan olarak dizayn edilmiştir”

Başkan Özacar’ın kısa konuşmasının ardından açılış kurdelesi programa katılan Kaymakam Oktay Çağatay, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, 18.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yaşar Arslanhan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça, İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Sağlam, siyasi parti temsilcileri tarafından kesildi.

Caddenin yeni ismi:Yusuf Bolayırlı

fth_7076Gazi Süleyman Paşa Meydanı Düzenleme Projesi açılışının ardından Türk Hava Yolları’nda uzun yıllar genel müdürlük yapan Gelibolulu bürokrat Yusuf Bolayırlı’nın adının Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde verildiği caddede program düzenlendi.

Buradaki programda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Özacar, ülkemize hizmet etmiş Gelibolu’nun değerlerinin isimlerini ölümsüzleştirmek istediklerini ifade ederek,  “Türk Hava Yolları’nda Yusuf Bolayırlı sayesinde onlarca hemşehrimize istihdam yaratıldı. Kendisinin şehrimiz insanın istihdamına ve Türk Hava Yolları’na çok önemli katkıları olmuştur” şeklinde konuştu.

Adının bir caddeye verildiği programa katılan Yusuf Bolayırlı, “Gelibolu Belediye Meclisine ve beni bugünlere gelene kadar yanımda olan aileme çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi. Programda Kaymakam Oktay Çağatay günün anısına Yusuf Bolayırlı’ya plaket takdim etti.

Açılış kurdelesini minik eller kesti

Gelibolu Belediyesi’nin 94. kurtuluş yıldönümü programı çerçevesinde düzenlediği açılış organizasyonlarının sonuncusu Yazıcızade Mahallesi Sarmaşıklı mevkiinde gerçekleştirildi.

fth_7163Başkan Özacar, artan nüfusa cevap verecek şekilde yapılan düzenlemeler kapsamında içerisinde basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness grubu, oturma grupları yer alan ve geniş bir alanda oluşturulan ‘Sosyal Yaşam Alanı Projesi’nin açılışında da kısa bir konuşma yaptı.

Özacar, göreve geldikleri 2009 yılından bu yana ilçenin diğer noktalarında olduğu gibi bu bölgede çok ciddi mesai harcadıklarını dile getirerek, “Artan nüfus yoğunluğu ve çağdaş kentleşme sürecinin gereği olarak yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Bu anlamda Sarmaşıklı Bölgesinde yeni bir meydan oluşturduk. Halkımız aileleriyle birlikte günün her saatinde bu sosyal yaşam alanından huzur ve güven içinde yararlanabilecek Bu projeyi siz değerli halkımızın hizmetine sunarken, emeği geçen tüm personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Özacar’ın konuşmasının ardından sosyal yaşam alanının açılış kurdelesi kalabalık bir çoçuk topluluğu tarafından kesildi. Protokol üyeleri çocuklara basketbol topu hediye ederken, açılış sonrası ortaya renkli görüntüler çıktı.

Gelibolu Belediyesi, son açılış programının ardından katılımcılara ve mahalle sakinlerine pilav ve ayran ikramında bulundu.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL