HESABIM
Üye Ol

GENÇ PEDALLAR KUŞ CENNETİ GALA GÖLÜ’NÜ KEŞFEDİYOR

GENÇ PEDALLAR KUŞ CENNETİ GALA GÖLÜ’NÜ KEŞFEDİYOR

Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi, bir projeye daha imza attı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında yaklaşık 80 öğrenci,  Enez Limanından Gala Gölü Milli Parkına kadar bisiklet turu düzenleyerek farkındalık yarattılar. Güzergah üzerinde bulunan ören yerleri ( Has Yunus Bey Türbesi, Enez Kalesi, Kral Kızı Bazilikası) ziyaret edilerek, Yenice Ortaokulu öğretmeni Ahmet...

Haberin Tarihi: 6 Aralık 2018 - Okunma Sayısı:240 defa okundu.

Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi, bir projeye daha imza attı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında yaklaşık 80 öğrenci,  Enez Limanından Gala Gölü Milli Parkına kadar bisiklet turu düzenleyerek farkındalık yarattılar.

Güzergah üzerinde bulunan ören yerleri ( Has Yunus Bey Türbesi, Enez Kalesi, Kral Kızı Bazilikası) ziyaret edilerek, Yenice Ortaokulu öğretmeni Ahmet Çayır tarafından, etkinliğe katılan öğrencilere bilgiler verildi. Milli Parkta öğrenciler, Milli Parklar Genel Müdürlüğü Edirne şube müdürü Cüneyt Emrah Salt ve şube şefi  Neslihan Aslan tarafından karşılandı. Öğrenciler, şube şefi Neslihan Aslan  tarafından Gala Gölü Milli Parkı’nın fauna ve florası hakkında bilgilendirildi.

Enez Spor Kulubünün de destek olduğu etkinlik, saat 15.00’da sona erdi. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması, toplumla bütünleşmelerine katkıda bulunmak ve gençlerin ilgisini, tarih ve doğaya yönlendirmek amacıyla hazırlanan etkinliğe katılan Enez İlçe Kaymakamı Elif Canan Tuncer ve  Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, öğrencilere destek olduklarını belirttiler ve başarılar diledi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı