Ekonomi Haberleri Güncel

Gezer’den ÖTV ve KDV zammı açıklaması

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Mutlu Gezer, KDV ve ÖTV’ye yapılan zamla ilgili esnafın yaşayacağı sorunlara dikkat çeken bir açıklama yayınladı. Gezer’in açıklaması şöyle “KDV..

Gezer’den ÖTV ve KDV zammı açıklaması

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Mutlu Gezer, KDV ve ÖTV’ye yapılan zamla ilgili esnafın yaşayacağı sorunlara dikkat çeken bir açıklama yayınladı.

Gezer’in açıklaması şöyle “KDV ve ÖTV’de artışa gidilmesiyle birlikte küçük esnafımızın yaşayabileceği problemlere dikkati çekmek istiyorum zamlar  yapılan düzenlemeler ve artan maliyetler, küçük esnafımızın belini oldukça fazla büküyor. Gelir ve gideri zaten kötü olan küçük esnafımızın daha fazla bitme noktasına gelmeden, bu zam yağmuru KDV oranı ve yüksek olan Bağkur primlerine yapılan artışlar artık sona ermeli. Hayatın merkezinde olan esnaf için bir muafiyet olmalıdır diyoruz.Enerji faturalarına yapılan zamlar sonrası artan maliyetlerin esnafımız ve sanatkarları mız zor durumda bıraktığını belirtmek istiyoruz Bu maliyetlerin hizmetlerimize yansımasının kaçınılmaz olacağını söylemek istiyorum. Esnafın olmadığı yerde hayat olmaz…

Ayrıca hükümetin seçim öncesi küçük esnafımıza vaat ettiği Bağ-Kur ve SSK prim günlerini eşitlemesini dört gözle bekliyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL