Güncel Manşet

“Girişimcilerin Yatırım Haritası” Keşan’da şekillendi

“Girişimcilerin Yatırım Haritası” Keşan’da şekillendi

 

 

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Genç Girişimciler Komitesi tarafından düzenlenen “Girişimcilerin Yatırım Haritası” konulu panel dün, yapıldı.

Odanın Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 15.15 sıralarında başlayan panele konuşmacı olarak, Avrupa 3 ve Trakya Özel Bankacılık Yetkilisi Keşanlı Ekonomist Şenol Korkmaz katıldı.

KORKMAZ: GLOBAL KRİZİN; DÜNYA, AVRUPA VE

TÜRKİYE’YE ETKİLERİNİ ELE ALACAĞIZ

Panel öncesinde basın mensuplarına bilgi veren Korkmaz, şunları söyledi: “Panelde, global anlamda ekonomiye bir bakış yapacağız. Yani, global ekonomideki gelişmeleri, 2011 ve 2012 yılının değerlendirmesini yapacağız. Ayrıca Avrupa Birliği’nde yaşanan ekonomik krizin dünya ekonomisine etkilerini anlatacağız. Amerika’da yaşanan krizin bize yansımalarını dile getireceğiz. Daha sonra da Türkiye’nin ekonomik görünümüyle ilgili makro çerçeve çizeceğiz. Kısaca, global krizin; dünya, Avrupa ve Türkiye’ye etkilerini ele alacağız. Sunumda ağırlıklı olarak, global piyasada yaşanan krizi ve Türkiye’ye etkilerini değerlendireceğiz.”

Şenol Korkmaz’ın basın mensuplarını bilgilendirmesinin ardından panele geçildi.

ÇELİK: ÖZEL GİRİŞİMCİLİĞİN OLMADIĞI

ÜLKELERDE REFAH DÜZEYİ DÜŞÜK

Panel, Keşan TSO Genç Girişimciler Komitesi Başkanı Olgaç Çelik’in açılış konuşmasıyla başladı.

“Bölgemizde girişimci sayısını artırmayı ve girişimciliğin yaygınlaşmasını amaçlayan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Komitemizin düzenlemiş olduğu,‘Girişimcinin Yatırım Haritası’ konulu panelimize Hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başlayan Çelik“Girişimcilik ekonomik büyüme ve kalkınmanın motoru, yenilik ve yaratıcılığın da kaynağıdır. Bir ülkede <hür teşebbüs> olarak ifade edilen rekabete dayalı özel girişimcilik ne kadar gelişirse o ülkede ekonomik refah düzeyi de o ölçüde yükselir. Özel girişimciliğin olmadığı veya yetersiz olduğu ülkelerde, ekonomik refah düzeyinin düşük olduğu gerçeği artık hepimiz tarafından bilinmektedir.” dedi.

“BİZE DÜŞEN GÖREV, GELİŞMELERİ DOĞRU OKUMAK”

Olgaç Çelik, özel girişimcilikle ilgili tespitinin ardından, genç girişimcilerin, ekonomiye daha çok girmesi gerektiğini belirterek, “Keşan TSO Genç Girişimciler Komitesi olarak bizlere düşen görev, günümüzdeki gelişmeleri doğru okuyarak vaziyet almaktır. Bunun en önemli şartlarından biri genç girişimcilerin iş yaşamına girmesi ve daha önemli roller almasıdır.” şeklinde konuştu.

“GİRİŞİMCİLİK FARK YARATMAKTIR!”

Çelik, sözlerini şöyle tamamladı: “Girişimcilik cesaret ister, girişimcilik yeniliktir, girişimcilik fark yaratmaktır, girişimcilik sermaye istemez, girişimcilik kurumsal olmanın yolunu açar, girişimcilik yaratıcılıktır. Sonuç olarak, Keşan TSO Genç Girişimciler Komitesi, ülkemizin ve bölgemizin gelişmesi ve insanımızın daha iyi yaşam koşullarına sahip olması amacıyla işsizlik sorununun en önemli çözümü ve ekonomik büyümenin de dinamosu olan girişimciliğin teşvik edilmesi için gerekli tüm gayreti gösterecek.”

Olgaç Çelik’in konuşmasının ardından panel; Avrupa 3 ve Trakya Özel Bankacılık Yetkilisi Keşanlı Ekonomist Şenol Korkmaz’ın 2011-2012 yılı değerlendirmesi, 2013 yılı beklentileri ve yatırım tavsiyeleriyle ilgili katılımcıları bilgilendirmesinin ardından sona erdi.

Panelin ardından televizyonlarda ekrana gelen “O Ses Türkiye Yarışması”nın 1.’si Keşanlı genç müzisyen Oğuz Berkay Fidan katılımcılara müzik dinletisi sundu.

Şenol Korkmaz ve Oğuz Berkay Fidan’a plaket verilmesinin ardından panel sona erdi.

 

MEDYA KEŞAN GAZETESİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL