Köşe Yazısı

GÖRÜCÜYE ÇIKMAK VE KATAR

  Efendim; eskiden bir kız istenmeye gidilmezden önce kız evine görücüye gidilirdi. Görücülerin geleceği güne kadar kız evi tepeden tırnağa, kapıdan cama -yerden tavana kadar temizlenir ve böylelikle erkek tarafı..

GÖRÜCÜYE ÇIKMAK VE KATAR

 

Efendim; eskiden bir kız istenmeye gidilmezden önce kız evine görücüye gidilirdi. Görücülerin geleceği güne kadar kız evi tepeden tırnağa, kapıdan cama -yerden tavana kadar temizlenir ve böylelikle erkek tarafı konuk edilirdi ki; halkımız arasında bu işlemler görücüye çıkmak olarak tanımlanırdı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, tasarruf sahiplerinin haklarını yolsuzluk ve usulsüzlüklerden korumak amacıyla kurulmuş devlet kurumudur. Eskiden Merkez Bankası bünyesinde iken, artık TMSF Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Yani; Merkez Bankası bay-pas edilmiştir.

TÜRKİYE’nin VARLIK FONUna gelince:

VARLIK FONUNA AKTARILAN ŞİRKETLER HANGİLERİ?

1-Türkiye Cumhuriyet Ziraat Bankası AŞ,

2-Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ),

3-Türkiye Petrolleri AO (TPAO),

4-Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT),

5-Borsa İstanbul AŞ,

6-Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ’nin (TÜRKSAT) sermayelerinde bulunan Hazineye ait hisselerin tamamı,

7-Türk Telekomünikasyon AŞ’nin Hazineye ait hissesi,

8-Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur),

9-THY’nin yüzde 49.12’si ile

10-Halkbank’ın yüzde 51.11’i Varlık Fonu’na devredilmişti.

11-En son olarak da Türk-Telekom eli yüzü temizlenerek ve sıfır masrafsız olarak görücüye çıkmak üzere varlık fonuna devredildi.

Pekiii: Türk Telekom’a görücü olarak kimler gelebilir!?

Bu sorunun cevabı Katar dış işleri bakanının Türkiye dış işleri bakanına söylediği sözlerde yatıyor! Katar dış işleri bakanı şöyle demişti: “Türkiye ekonomisi zor durumda. Biz bu durumu fırsata çevirerek, varlık fonundan bazı alımlar yapmayı düşünüyoruz”

Beyler; fazla düşünmeye gerek yok. Alın size tertemiz bir Telekom. Fazla düşünmenize gerek yok! Nasıl olsa siz de Lübnanlı araplar gibi bizi soyup soğana çevirir ve bu sayede varlıklarınıza varlık katarsınız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL