Gözlemciye Çirkin Davranış…

Erdogan Demir
Okuma Sayısı:20

16806928_10210820950252574_1427127085550355732_n   

    Erdoğan DEMİR

edemir@kesanpostasi.com

 

9 Nisan 2017 Pazar günü Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmada yaşanan bir olay spor kamuoyuna Keşan adına bir utanç olarak geçti.

Keşanspor 1959- Saraçhanespor maçını şeref tribününden izleyen Keşan’ın marka takımı ve kapatılmaya çalışılan Keşanspor’un Marka Başkanı(!)  ve Keşanspor 1959 Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çelik’in , Keşanspor 1959 Kulübü Başkanı Sadettin Baygül’ün ve maçın gözlemcisinin gözünün önünde hakemlere küfretmesi, şeref tribününde maçı takip eden maçı gözlemcisini de çileden çıkardı.

Çelik’i küfür etmemesi konusunda uyaran ve şeref tribününden küfür edilmesinin çok ayıp olduğunu belirten gözlemci, bir de şeref tribününden kovulmaya kalkıldı. Kendisinin Türkiye Futbol Federasyonu’nun temsil ettiğini ve maçı dilediği yerde izleyebileceğini belirten gözlemci maçın 90 dakikasını şeref tribününde izledi.

Şimdi buradan bir zamanlar Keşan’ın marka takımının Keşanspor olduğunu söyleyen Sayın Çelik’e şunu söylemek istiyorum.

Sayın Çelik,öncelikle şunu bilmen gerekiyor. Maçın gözlemcisi Türkiye Futbol Federasyonu adına orada bulunmakta olup sahanın patronudur.

O yüzden hiç kimse ona “Sen kimsin şeref tribününde maçı izleyemezsin ” gibi bir söylemde bulunamaz.

Yine şeref tribününde maç izleyen bir yöneticinin hakemlere küfretmesi hiç yakışık almayan bir davranıştır.

Yine Keşanspor 1959 Kulübü Başkanı Sadettin Baygül’ün de bu olaya müdahale etmesi ve Çelik’i sakinleştirmesi gerekmekte idi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nu temsil eden ve sonuçta futbola hizmet etmeye çalışan ve daha önce de hakem olarak yıllarını Edirne Futboluna veren gözlemciye yapılan bu hakaret ve davranışlar Keşan sporu adına üzücüdür.

Burada son olarak şunu söylemek istiyorum.

Bu davranışı yapan Mustafa Çelik ve Keşanspor 1959 Kulübü Başkanı Sadettin Baygül, kamuoyunun önüne çıkarak bu maçın gözlemcisinden özür dilemelidirler.

Next Post

Çöpten Buldukları Defter ve Kalemlere Sevinen Çocuklar...(Videolu Haber)

Keşan’da çöp konteynerinin yanına bırakılan defter ve kalemler […]