HESABIM
Üye Ol

“Gülmeye Geldik Dünyaya” 9 Kasım’da Sergilenecek…

“Gülmeye Geldik Dünyaya” 9 Kasım’da Sergilenecek…

Keşan Belediyesi “Gülmeye Geldik Dünyaya” adlı sit down komedi oyununu 9 Kasım’da Keşanlılar’la buluşturacak Bu “Sit-down” komedide mizah var, komik anılar var, değişik sahne teknikleri var, eğlence var, müzik var, meddah var, ortaoyunu var. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Keşan Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında Keşan’a gelecek Bu Tiyatro, “Gülmeye Geldik Dünyaya” adlı oyununu sahneye koyacak. Oyun; Keşan Belediyesi Çok...

Haberin Tarihi: 5 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:377 defa okundu.

Keşan Belediyesi “Gülmeye Geldik Dünyaya” adlı sit down

komedi oyununu 9 Kasım’da Keşanlılar’la buluşturacak

Bu “Sit-down” komedide mizah var, komik anılar var, değişik sahne teknikleri var, eğlence var, müzik var, meddah var, ortaoyunu var.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Keşan Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında Keşan’a gelecek Bu Tiyatro, “Gülmeye Geldik Dünyaya” adlı oyununu sahneye koyacak.

Oyun; Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki Konferans ve Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek ve saat 20.00’de başlayacak.

Barbaros Uzunöner, 70. Sanat yılında Tiyatronun yaşayan efsanesi Yılmaz Gruda ile Sıt Down Komedi tarzındaki oyunda aynı sahnede buluşacak.

Herkesin Stand up yaparak ayakta anlattığı bu dönemde onlar sit down yapacaklar ve oturarak güldürecekler.

Oyunda; tiyatromuzun mizahi yanları ve geçmişten günümüze sahnelerde yaşanan komiklikler sergilenecek.

Oyunda; tiyatronun yasaklanışı ve tiyatrocuların yasaklayanlara oyunu, hayal perdesinde “bunlar hayal kimseye zararı olmaz” denerek yapılan mizah süslü gerçek eleştiriler, Ortaoyunu’nun doğuşu ve kadın oyuncu yasağına karşı yapılan hamle, Ermeni asıllı vatandaşlarımızın tiyatromuza depar attırışı, turnelerde yaşanan komiklikler, teknolojinin getirdikleri ve götürdükleri… Hepsi bu oyunda…

Oyunun ücretsiz biletleri Keşan Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nden temin edilebiliyor.

Yılmaz Gruda oyun ile ilgili şunları söylüyor: “Yetmiş yıldır sahnelerdeyim ve bu ülkede ilk stand up yapan benim. Türkiye’de zirveye çıkmış birçok ünlü ismi sanata ben kazandırdım. Tüm yaşadıklarımı ve tecrübemi bu oyun için bir araya getirdim. Barbaros ile beraber iyi çalıştık ve neticesinde kaliteli bir oyun çıktı ortaya. Oyunumuz, tiyatromuzun bugünlere nasıl geldiğini bilgi ve mizahın yardımıyla sahneye taşıyor. Bu oyunda komedi dozu yüksek bir yolculuğa çıkıyoruz, geçmişten günümüze yapılan eğlenceli bir yolculuk bu. Bu yolculuğa herkesi bekliyoruz.”

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı