TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Çevre

GÜNEKAB KORUKLU BÖLGESİNDE AKTARMA İSTASYONU İNŞAATINI TAMAMLADI

Güney Edirne Katı Atık Birliği (GÜNEKAB) Başkanı Erhan Engin, Koruklu bölgesine yapılan Aktarma İstasyonu ile ilgili bir açıklama yaptı. Engin’in açıklaması şöyle; “Erikli – Yayla arasında yer alan ve yıllardır..

GÜNEKAB KORUKLU BÖLGESİNDE AKTARMA İSTASYONU İNŞAATINI TAMAMLADI

Güney Edirne Katı Atık Birliği (GÜNEKAB) Başkanı Erhan Engin, Koruklu bölgesine yapılan Aktarma İstasyonu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Engin’in açıklaması şöyle; “Erikli – Yayla arasında yer alan ve yıllardır bölgenin büyük sorunu haline gelmiş Koruklu Buzalık mevkiinde bulunan vahşi depolama sahasını ortadan kaldırmak için Güney Edirne Katı Atık Birliği’nin gerçekleştirmiş olduğu aktarma istasyonu ihalesinin yapım işi tamamlanmış bulunmaktadır. Vahşi depolama alanı olarak kullanılan alana yapılan aktarma istasyonu sayesinde artık bu alana çöp dökülmeyecek ve bölgedeki kirlenmenin önüne geçilecektir. Birliğimizin semi-treyler araçlarının yardımları ile bölgenin çöpleri Paşayiğit yolu üzerinde bulunan düzenli katı atık ve bertaraf tesisimize getirilecektir.”

Yapılan aktarma istasyonunun faydalarında bahseden Engin ;  ‘’Düzenli katı atık ve bertaraf tesisimize birkaç çöp kamyonun getireceği atıkları, birliğimiz envanterinde bulunan sıkıştırmalı Semi-Treyler yardımları ile belediyeler, tek seferde daha düşük maliyetler ve daha düşük sürelerde getirmiş olacaktır. Belediyelerimize ait çöp kamyonlarının atık dökme sefer sayıları azalacağından dolayı bölgede trafik yoğunluğunda ve çöp birikmelerinde azalmalar meydana gelecektir. Atık taşıma sistemi ekonomik ve teknik açıdan daha uygulanabilir bir hale gelecektir ve bu sayede harcanan yakıt miktarında, maliyetlerde ciddi bir tasarruf sağlanmış olacaktır. Bununla birlikte çöp tırlarının ve kamyonlarının daha az sefer yapacağından dolayı kullanım ömürleri artacaktır. Nihai atık ve bertaraf sahamıza atık getiren araç sayısının azalması nedeniyle, sahamızdaki giriş-çıkışlar, atık kontrolü, atık dökümünün yapılması vb. konularda kolaylık sağlanmış olacaktır. Çöp tırlarından ve kamyonlarından kaynaklanabilecek atık sızıntı suyu, koku vb. gibi çevre kirliliğine yol açabilecek unsurlar minimize edilecektir. Yapılan aktarma istasyonunun birliğimize ve bölgemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL