Manşet

GÜNEKAB Meclisi Toplandı.

GÜNEKAB Meclisi Toplandı.
  • Toplantıda konuşan Özcan, son günlerde Keşan’da yaşanan olaylara dikkat çekerek, herkesi sağduyulu olmaya davet etti.

GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliği)’ın Meclis Toplantısı 25 Mart 2016 Cuma günü                gerçekleştirildi.

DSC_2860 DSC_2864 DSC_2870 DSC_2878

Toplantı Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda Mehmet Özcan başkanlığında saat 15.00’de başladı.

DSC_2880 DSC_2883

Toplantının ilk maddesinde Birlik Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi. Birlik Başkanlığı için Keşan Belediye Başkanı Opr.Dr. Mehmet Özcan aday oldu.

Yapılan oylamada, Keşan Belediye Başkanı Özcan oybirliği ile GÜNEKAB Başkanı seçildi.

DSC_2885 DSC_2888

2.madde de yer alan Meclis 1. ve 2.Başkan seçiminde de Keşan Belediye Meclisi Üyesi  Ender Mağden 1.Meclis Başkan Vekili seçilirken, Yenikarpuzlu Belediye Başkanı Ufuk Atalay oybirliği ile Meclis 2.Başkan Vekili seçildi.

3.madde de yer alan Birlik Katip Üyelikleri seçiminde ise Keşan Belediye Meclisi Üyeleri, Nilüfer Erk Oğuz ve Şeref Uvacıklı, oybirliği ile katip üyeliklerine seçildiler.

4.madde de yer alan Plan ve Bütçe Komisyonu’nun seçiminde ise Yenimuhacır Belediye Başkanı Recep Ordu, İpsala İl genel Meclis Üyesi Mehmet Özkök,  Keşan Belediye Meclis Üyeleri Ercan Ersoylu, Nurgül Yıldırım ve Neval Karaatlı oybirliği ile seçildiler.

5.madde de yer alan  Encümen Üye Seçimi’nde ise Encümen Üyeliklerine, Keşan  İl Genel Meclis Üyesi Erdinç Can, Yenimuhacır Belediye Başkanı Recep Ordu, Keşan Belediye Meclisi üyesi İbrahim Dinç ve Enez Belediye Meclisi Üyesi Eyüp Soydemir oybirliği ile seçildiler.

  1. madde de yer alan Kesin hesabın Görüşülmesi konusunda bilgi veren GÜNEKAB Müdürü Feyzi Engin de Gelir Bütçesi’nin 2 milyon 74 bin 625 TL ve Gider Bütçesi’nin de 1 milyon 846 bin 824 TL olduğunu açıkladı.

Yapılan oylama ile GÜNEKAB’ın 2015 yılı Kesin Hesap Bütçesi oybirliği ile kabul edildi.

7.madde de yer alan Huzur Haklarının Görüşülmesi konusunda açıklama yapan GÜNEKAB Müdürü Feyzi Engin, Mahalli İdari Birlikleri’nin 22çmaddesinde yer alan Huzur Hakları Maddesi’ne göre Birlik Başkanı’natoplantı başına 377 TL, Encümen Üyelerine 150 TL ve Meclis Üyelerine ise 113 TL huzur hakkı ödeneceğini açıkladı.

Yapılan oylama ile huzur haklarının ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.

8.madde de yer alan Mevcut kadro değişikliğinin görüşülmesi maddesinde de GÜNEKAB’ta 8.dereceden memurun derecesi 5.dereceye düşürüldü.

GÜNEKAB Genel Kurulu’nun son maddesi olan 9.madde de GÜNEKAB’ın 2015 Yılı Yıllık Falliyet Raporu Görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Maddelerin tamamlanmasının ardından konuşan Özcan,  “Önümüzdeki dönemde 6 ay içersinde bu tesise kompas tesisi ve ön ayrıştırma tesisi yapacağız. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmelerimiz sürüyor. Modern ön ayrıştırma tesisi kurulana kadar dökülen çöplerin ayrıştırılması konusunda Birli Encümeni’nce ihale yapıp birliğimize gelir elde edebiliriz. Bu projede ilk aşamada Düzenli depolama yapacağız. Daha sonraki aşamalarda çöpleri cinslerine göre ayrı ayrı poşetlerde ve daha sonra da konteynerler de toplayacağız” dedi.

Özcan, son olarak Keşan’da yaşanan olayların Keşan’ın başında bir felaket olduğunu belirterek, “Bunun Trakya’ya yayılmasından korkuyorum. Burada yaşananlara karşı herkes çok duyarlı olmalı. Sağduyulu olmalıyız. Lütfen siz de çevrenizde bu tür olaylara prim vermeyiniz. Umarım herkes sağduyu içinde davranır. Biz ayrıca Keşan’daki tüm siyasi parti başkanlarımız ve STK’la bir toplantı yaparak bu olayları da değerlendireceğiz ve toplantı sonunda ortak bir deklarasyon hazırlayarak bunu kamuoyu ile paylaşacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL