Güncel Manşet

GÜNEKAB Meclisi Toplandı…

GÜNEKAB Meclisi Toplandı…

Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB)’nin Meclis Toplantısı 2 Mayıs 2014 Cuma günü yapıldı.

IMG_2606 - Kopya - Kopya IMG_2611 - Kopya

Saat 15.00’te Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda en yaşlı üye Neval Karaatlı başkanlığında toplanan meclis gündemdeki konuları görüşerek karara bağladı.

IMG_2604 - Kopya IMG_2614

Mecliste ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı ve ESTAB Meclis Başkanı Mehmet Özcan, 30 Mart seçimlerinde göreve yeni gelen tüm belediye başkanlarını ve meclis üyelerini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi ve ESTAB’ın kuruluşu ve çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Karaatlı’nun başkanlığında gerçekleşen oturumda gündemin 1.maddesinde  yer alan Birlik Başkanı seçiminde Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, toplantıya katılan 13 üyenin oybirliğiyle tekrar ESTAB Birlik Başkanlığı’na seçildi.

Seçimin ardından Özcan meclisi yönetmeye başladı.Özcan ayrıca ESTAB adına Trakya Kalkınma Ajansı’na 400 Bin Tl’lik bir proje sunulduğunu ve bunun da muhtemelen kabul edileceğini belirtti.

2.maddede yer alan Birlik 1.Meclis Başkan Vekilliğine Neval Karaatlı (Keşan Belediye Meclis Üyesi) ve Birlik 2.Meclis Başkan Vekilliğine Yusuf İder (İpsala Belediye Meclis Üyesi),

3.madde de yer alan Birlik Katip Üyelikleri seçimine ise Şeref Uvacıklı (Keşan Belediye Meclis Üyesi) ve İrfan Er (Turizm İşletmeleri Temsilcisi),

4.madde de yer alan Birlik Encümen Üyeliklerine ise Abdullah Bostancı (Enez Belediye Başkanı), Mehmet Özkök (İpsala İl Genel Meclis Üyesi),Mustafa İşçimen  (Turizm İşletmeleri Temsilcisi) ve Suat Batı (İpsala Belediye Meclis Üyesi)

5.madde de yer alan Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine de Nurgül Yıldırım (Keşan Belediye Meclis Üyesi), Mehmet Ali Yetim  (Keşan İl Genel Meclis Üyesi), Süleyman Dost (Turizm İşletmeleri Temsilcisi) seçildiler.

Gündemin  6.maddesinde yer alan birliğini 2013 Yılı Kesin Gelir-Gider Hesap Bütçesi de 153 bin 828 TL olarak kabul edildi.

7.madde de yer alan Birliğin 2013 Yılı Faaliyet Raporu da oy birliği ile kabul edildi.

8.madde de yer alan Birliğin 2014 Yılı Ek Bütçesine 95 bin TL ek bütçe ekjlenmesi de oybirliğiile kabul edildi.

9.madde de yer alan Birliğin 2013 Yılı Denetim Kurulu Raporu da görüşüldü

 

 

Gündemin 10 ve son maddesinde Birlik Başkanı,Birlik Meclis Üyesi ve Birlik Encümen Üyeleri’nin huzur haklarının görüşülmesi sonucu da Üyelere huzur hakkı ödenmesi konusu da görüşülerek huzur hakkı ödenmemesi konusu oybirliği ile kabul edildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL