Güncel Manşet

GÜNEKAB Meclisi Toplandı…

GÜNEKAB Meclisi Toplandı…

  (Videolu Haber)

Güney Edirne Katı Atık Birliği (GÜNEKAB) Meclis Toplantısı 21 Aralık 2012 Cuma günü gerçekleştirildi.

 

Saat 15.00’te Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda başlayan ve Çamlıca Belediye Başkanı ve GÜNEKAB Meclis Başkanvekili Hali Büyükyatıkçı’nın başkanlığında  gerçekleştirilen toplantıda , ilk olarak birliğin 2013 yılı bütçesini görüştü.

Birlik Saymanı Feyzi Engin, bütçe hakkında bilgi vererek gider bütçesinin 6.790.095 TL ve gelir bütçesin de 2.431.675 TL olduğunu aradaki 4.358.42 TL’nin de İller Bankası’ndan alınacak kredi ile kapatılacağını belirtti.

Yapılan oylamada GÜNEKAB’ın 2013 yılı Gelir-Gider Bütçesi oybirliği ile kabul edildi.

İkinci maddede görüşülen Birlik Encümen Üyeleri ve Meclis üyelerine huzur hakkı konusu görüşüldü.

 

Bu maddede söz alan birlik üyeleri bugüne kadar herhangi bir huzur hakkı alınmadığını dile getirerek bundan sonra da huzur hakkı alınmamasını dile getirdiler.

Yapılan oylama ile huzur hakkı ödenmemesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesindeki Denetim Komisyonu seçimi de gerçekleştirildi. Yapılan oylama sonucu Denetim Komisyonu’da Ercan Ersoylu, Halit Çelik ve Recep Ordu’dan oluştu.

Ardından 5.madde de yer alan 1 Geçici işçi çalıştırılması da oybirliği ile kabul edildi. Bu konuda yapılan açıklamada yeni biri şçi alınmasının söz konusu olmadığı sadece şu anda mevcut çalışan işçin çalıştırılmasının devamı için bu kararın alındığı açıklandı.

Gündemin son maddesinde yer alan Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na Birliğe ait

arazinin izin ve kullanım bedelinin ödenmesi için kredi alınması konusunun görüşülerek 2013 yılı yer kira bedeli olan 90 bin TL kredinin alınması da oybirliği ile kabul edildi.

Toplantı dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.
Toplantı ile ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL