TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Güncel Okuma Sayısı: 387

GÜNEKAB’da Erhan Engin Dönemi

Güney Edirne Katı Atık Birliği Meclis Toplantısı 27 Mayıs 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi. Saat 13.30’da Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’da GÜNEKAB Başkanı Olcay Soran başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Keşan Belediye Başkanı..

Güney Edirne Katı Atık Birliği Meclis Toplantısı 27 Mayıs 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 13.30’da Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’da GÜNEKAB Başkanı Olcay Soran başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek ile toplam 20 birlik meclis üyesi katıldı.

Toplantının 1.maddesinde birliğin 2021 yılı bütçesi görüşülerek birlik bütçesi 3 milyon 244 bin 48o TL olarak oybirliği ile kabul edildi.

2.maddede yer alan 2021 yılı arık ücret tarifelerinin görüşülmesi konusu görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

3.madde de yer alan 2021 yılı birlik bünyesinde çalışan 4 adet sözleşmeli persoenl çalıştırılmnası ve ücretlerinin tavan ücretten verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

4.madde deki birlik bünyesinde geçici işçi pozisyonunda 1 adet personelin geçici işçi vizesinin onaylanması oybirliği ile kabul edildi.

 

 

 

5.madde de görüşülen 2020 yılı Birlik Kesin Hesapları da oybirliği ile kabul edildi.

6.madde de yer alan 2020 yılı DenetimKurulu Raporu Denetim Kurulu Başkanı İsmail Özcan tarafından meclise bilgi amaçlı olarak sunuldu.

7. madde de yer lan Birlik Faaliyet Raporu’nun görüşülmesi sırasında Başkan Olcay Soran salondan ayrılarak yerini Meclis 1.Başkanvekili Hakan Gürel’e bıraktı.

 

Yapılan görüşmenin ardından Faaliyet Raporu oybirliği ile kabul edilidi. Başkan Soran, oylamanın ardından yeniden yerini aldı.

8.madde de yer alan Birlik Başkanlığı seçimine geçildi.

Başkanlık için tek aday olan Erhan Engin, 3 yıl süre ile oybirliği ile  GÜNEKAB Başkanlığı’na seçildi.

9.madde de Birlik 1.ve 2.Meclis Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi.

Meclis 1.Başkanvekilliğine Hakan Gürel ve 2.Meclis Başkanvekilliği’ne Erdoğan Gümülcineli oybirliği ile seçildi.

 

10.madde de gerçekleştirilen Katip Üye seçiminde de Özlem Uybaş ve Banu Saygı, Asil, Süleyman Gürsel Paçaman ve İsmail Özcan yedek katip üyeliklere oybirliği ile seçildi.

11.madde de Birlik Encümen üyeliklerine de Zafer Topçu, Kamuran Çelik, Muhammet Örnek ve Erdinç Can oybirliği seçildi.

12. madde de yer alan Plan Bütçe Komisyonu üyeliklerine de Olcay Soran, Erdoğan Gümülcineli, Yüksel Alioğlu, Banu Saygı ve Mustafa Çayır oybirliği ile seçildi.

13. madde de yer alan Denetim Komisyonu üyeliklerine de Özlem Uybaş, Olcay Soran ve Coşkun Lofçalı oybirliği ile seçildi.

 

14. madde de yer alan Birlik Başkanı, Birlik Encümeni ve Birlik Meclis Üyelerine verilecek huzur hakkı da oybirliği ile başkan için toplantı başına 828 TL 093 kuruş, encümen üyelerine 335 TL 572 kuruş ve birlik üyelerine de 248 TL.679 kuruş olarak oy birliği ile kabul edildi.

15. madde de birlik çalışanı sözleşmeli personel ve işçilerin toplu sözleşme imzalama yetkisinin birlik başkanına verilmesi de oy birliği kabul edildi.

16.madde de birlik başkanının GÜNEKAB Personel Limited Şirketine yetkilendirilmesi de oybirliği ile kabul edildi.

17.madde de ESTAB ve GÜNEKAB ortak üye mahalli idarelerin çalışma alanlarında hizmet ve proje üretilmesi için 5393 sayılı kanunun 75.maddesi kapsamında işbirliği protokolünün imzalanması için birlik başkanına yetki verilmesi de oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısının 18. ve son maddesindeki Dilek ve Temenniler bölümünde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da eski başkan Olcay Soran ile yönetim kuruluna ve göreve yeni gelen Erhan Engin ve tüm kurumlara seçilenlere teşekkür ederek, “Birlik ile birlikte Keşan Belediyesi olarak çalışmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL