TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 169.847
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 8.962
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 170
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 9.011
Spor Video Galeri Okuma Sayısı: 1.300

Güner Yıldız, Can Çetinkaya ve Enercin Uygun unutulmadı

Keşanspor kafilesinin 7 Ocak 2012 tarihinde kampa giderken Antalya’nın Korkuteli ilçesinde meydana gelen kaza sonucu otobüsün devrilmesi sonucu hayatlarını kaybeden Güner Yıldız ve Can Çetinkaya ölümlerinin 9.yıldönümünde ve Keşanspor’un eski..

Güner Yıldız,  Can Çetinkaya ve Enercin Uygun unutulmadı

Keşanspor kafilesinin 7 Ocak 2012 tarihinde kampa giderken Antalya’nın Korkuteli ilçesinde meydana gelen kaza sonucu otobüsün devrilmesi sonucu hayatlarını kaybeden Güner Yıldız ve Can Çetinkaya ölümlerinin 9.yıldönümünde ve Keşanspor’un eski futbolcusu ve antrenörlerinden Enercin Uygun‘da  13.ölüm yıldönümünde Keşan’da unutulmadı.

Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin, 9 yıl önce Keşanspor kafilesini taşıyan otobüsün kaza yapması sonucu hayatlarını kaybeden futbolcular Can Çetinkaya ve Güner Yıldız’ın vefatlarının 9 yıl dönümü ve Enercin Uygun‘un 13.ölüm yıl dönümü  nedeniyle bir açıklama yaptı.

Gergin,  Can , Güner ve Uygun’ u ölüm yıldönümlerinde  bir kez daha üzüntüyle andıkları belirterek Keşan Belediye Meclisimizden, vefat eden futbolcularımızın isimlerinin, bir cadde ya da sokağa verilerek yaşatılmasını istedik. İsim belirleme komisyonu uygun bir yer bulacaktır. Can Çetinkaya ve Güner Yıldız’ın isimleri Keşanımızda yaşamaya devam edecek. Hem camiamızın hem de Keşan halkımızın tekrardan başı sağ olsun. Keşanspor forması giyerken çok genç yaşta hayatlarını kaybettiler. Diğer bir deyişle Keşan’a hizmet ederken vefat etmiş oldular.” dedi.

Can,  Güner ve Uygun için Keşansporlu taraftarların da 7 Ocak 2020 Perşembe günü esnafa  pilav ayran dağıttıklarını dile getiren Nehir Gergin, şunları söyledi: Tüm taraftarlarımızdan Allah razı olsun. Özkaya Camisi’nde öğle namazında bir dua yaptık rahmetli futbolcularımız için. Pandemi nedeniyle anmamız bu yıl eksi kaldı ama önümüzdeki yıllarda daha geniş çaplı anma programları düzenleyeceğiz inşallah.

 

KEŞANSPOR TARAFTARLARI, CAN GÜNER VE UYGUN’U UNUTMADI

Keşanspor taraftarlar  da, trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Can Çetinkaya, Güner Yıldız ve Enercin Uygun‘u bu yıl da unutmadı.

Dernek tarafından düzenlenen organizasyonda, Can,  Güner ve Uygun için Özkaya Camisi’nde dua yapıldı, çarşı merkezinde de vatandaşa pilav ve ayran dağıtıldı.

Dernek tarafından şu açıklama yapıldı: Tam 9 yıl önce bugün, Keşanspor kafilesinin Antalya-Korkuteli’nde geçirdikleri kaza sonucu hayatını kaybeden Can ve Güner için ve Enercin Uygun için yönetim ve taraftarın birlikte hareket edip, program düzenlendi ve pilav ayran dağıtıldı. Yönetimden aldığımız söz üzerine yeni yapılacak olan stadın etrafındaki 2 sokağa Can ve Güner’in isimleri verilecektir. 9 yıl geçmesine rağmen acımız hâlâ ilk günkü gibidir. Can, Güner ve Uygun  Keşanspor’un ve bu şehrin unutulmaz efsaneleridir. Bizim her zaman kalplerindeler. Sizi çok özledik ve hiç unutmayacağız.

 

İLAN DETAYI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL