Siyaset

Gürcan Kılınç açıkladı : Keşan 80 milyon TL Hibe aldı, TOKİ 1000 Konut yapacak

Haber-Kamera: Arzu DAĞ- AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan ve ülke gündemi ve yatırımlarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Kılınç,  sözlerine gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladı..

Haber-Kamera: Arzu DAĞ-

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan ve ülke gündemi ve yatırımlarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Kılınç,  sözlerine gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladı ve Keşan’da süren ve gelecekte yapılacak projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kılınç, TOKİ tarafından Keşan’a 2023 yılı sonuna kadar 1000 adet konut yapılacağının müjdesini de verdi.

AK Parti İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasına Kılınç ile birlikte, yönetim kurulu üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Keleş katıldı.

“ 80 milyon TL hibe geldi”

Keşan’daki yatırımlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Kılınç, “Son teknoloji ile donatılmış 200 yataklı Devlet Hastanesi yapıldı. Dünyayı saran COVİD-19’dan dolayı sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Gençlik Merkezimizi yaptık. Gençlik Merkezimizde gençlerimize ve öğrencilerimize eğitimler veriyoruz.  Yollarımız, köprülerimiz, kavşaklarımız yapıldı. Son yıllarda sanayi bölgesinde ve Enez Kavşağında ölümlü kazalar meydana geliyordu. Bunları sürekli basında görüyorduk. Yolların, köprülerin ve kavşakların yapımından sonra bunların azaldığını ve bunların hiç olmadığını görüyoruz. Demek ki yollar, kavşaklar ve köprüler de çok önemliymiş. Yenimuhacır köprümüzden başlayıp Keşan’ın girişi, Sanayi Kavşağı, Enez Kavşağı ve Keşan Devlet Hastanemizin oradaki kavşaklara köprüler ve yeni yollar yaparak ölümlerin azaldığı ve sıfıra yakın derecede düştüğünü görebiliyoruz. Demek ki bunlarda hayatımız ve bizim için çok önemli unsurlarmış. Keşan’ımıza doğal gazın kazanılmasıyla birlikte Keşan’ımızda yaşanabilir bir havaya büründük ve insan sağlığına verilen önemi bir kez daha görmüş olduk. Adliye binası yapılmıştı. Eski adliye binası yenilenmiş oldu. Şuan çok önemli olan bir Meydan Projesi var. Araç trafiğinin diğer bölgelerden sağlanıp halkımızın daha rahat gezebilecek, yürüyebilecek, sosyal aktivitelerini daha güzel yapabileceği bir meydan projesiyle uğraşıyoruz. Şuanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız proje aşamasında ve onaylanmış durumda. İhale aşamasına kadar geldiğini biliyoruz. Tabii muhalefet bunu eleştiriyor ama bence bu yanlış bir şey. Meydan projesi şuanda 70-100 milyon TL arası bir bütçe lazım. Devletimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız proje desteği yapıyor ve artı olarak meydan projesini yapacak. Devletimizden gelecek bir yatırım bu. Kimse bunu farklı noktalara çekmesin. Sonuçta biz Keşan’ımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Devletimizden gelecek yatırımları biz çok önemsiyoruz. Keşan’ımıza 2,5 yılda devletimiz ve hükümetimiz tarafından 80 milyon TL hibe gelmiştir. Projelerimizle bunların gelmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

“Türkiye’nin Kendi ayaklarımın üzerinde durmasını istemiyorlar”

Gürcan Kılınç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünya ve Avrupa üretimsizlikten daralmadan kaynaklı eksiklerini ülkemizden temin ediyor. İhracatımız % 33 büyümeyle 225 milyar dolana yükseldi. 2022’de 250 milyar dolar olarak bekleniyor. Dış ticaret açığı 7.8 azalarak 48 milyar dolara geriledi. İhracatın, ithalatı karşılama oranı da % 83 yükseldi. İthalat 2021’de 271 milyar dolar oldu. Son iki yılda dünyadaki ülkeler küçülürken Türkiye büyümeyi sürdüren iki ülkeden biri oldu. Ülkemiz üzerine oynanan oyunlar bitmiyor. Dolar ve Euro kurunda bunları gördük. Büyümemizi, kendi ayaklarımın üzerinde durmamızı istemiyorlar. Önce Irak sonra Suriye’ye müdahale etmeseydik sıra Türkiye’deydi. Muhalefetin böyle bir derdi yok. Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ülke ne olursa olsun. PKK ile arasına mesafe koyamayan, HDP ile birlikte ittifak içindeler. Çiftçilerimiz mağdur edilmeyecek. Köyüme geri dönme proje vardı ve yapıldı. Büyükbaş, küçükbaş hayvan 26 yetiştiriciye 2026 adet hayvan verildi. Şuanda onayda bekleyenler var. Devletimiz, çiftimizin her zaman yanındadır ve yanında olmaya devam edecek. Bin günde bin gölet ve kapalı sulanalar tamamlamak üzere. Hepsi çiftçilerimiz ve bölgemiz için.”

“Keşan Devlet Hastanesi’nde İki branşta doktor eksiğimiz var”

Keşan Devlet Hastanesi’nde doktor açığı konusunda sorulan soruya cevap veren Kılınç, şöyle konuştu: “Cildiye ve KBB (kulak, burun, boğaz) doktorları olmak üzere iki branşta eksiğimiz var. Bu en kısa sürede giderilecektir. Ocak ayının sonunda yeni kuralar çekilecek. Onlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bakanlığımız genelde il olarak bakıyor. Edirne’de fakülte hastanemiz olduğu için il genelinde doktor sayısı yeterli ve çok fazla görünüyor. Milletvekilimiz ve il başkanımız nezdinde bakanlığımıza dosyamızı sunduk. Şuanda, KBB ve cildiye dışında diğer branşlarımız hepsi mevcuttur. Ayrıca, Edirne’den gelip giden çok iyi doktorlarımız bulunuyor. Sorunu en kısa zamanda çözeceğiz.”

“TOKİ, Keşan’a 1000 konut yapılacak”

Keşan’a yeni TOKİ konutları yapılacağının müjdesini veren Gürcan Kılınç sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan’da 2022 yılında 250, 2023 yılında ise, 750 konut yapılacak. Böylece, ilçemize 1000 adet konut yapılacak. Konutlarımızın Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Kılınç basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL