Güncel Siyaset Okuma Sayısı: 31

Gürcan Kılınç, AK Parti’nin iktidara gelişinin 17.yılını kutladı

Kılınç, 4 Kasım 2019 Pazartesi günü  yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak’ sözüyle partilerinin 17. Yılını geride bıraktıklarını kaydetti. “YENİ TÜRKİYE, MİLLİ İRADENİN DARBELERE ESİR EDİLDİĞİ O..

Gürcan Kılınç, AK Parti’nin iktidara gelişinin 17.yılını kutladı

Kılınç, 4 Kasım 2019 Pazartesi günü  yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak’ sözüyle partilerinin 17. Yılını geride bıraktıklarını kaydetti.

“YENİ TÜRKİYE, MİLLİ İRADENİN DARBELERE ESİR EDİLDİĞİ O ESKİ TÜRKİYE DEĞİLDİR”

Çıktıkları bu yolda hedeflerine hep birlikte ulaşacaklarını ifade eden Kılınç, açıklamasında şunlara yer verdi: “14 Ağustos 2001 yılında Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek ülkemize ve milletimize hizmet etmek için yola çıkan bu kutlu hareketin 17. yılını geride bıraktık. 14 Ağustos 2001’de kurularak çok kısa bir zaman diliminde millet iradesinin en büyük temsilcisi olmayı başarmış, hayata geçirdiği politikalarla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, hem üzerinde yaşadığı coğrafyanın hem de dünya siyasi tarihinin en önemli aktörlerinden birisi yapmıştır. Çıkılan bu kutlu ve zorlu yolda, 3 Kasım 2002’de iktidara gelerek muktedir olmayı başaran Türk milleti, binlerce yıllık medeniyet tarihine yakışan politikaları hayata geçirip Dünya genelinde mazlumlara da umut olabilmiştir. Bu süreç zor olduğu kadar meşakkatli olmasına karşın, binlerce yıllık bir medeniyetin de kutlu bir uyanışıdır. Bu güçlü irade, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 17 yıl gibi kısa bir sürede Dünyanın en büyük projelerini hayata geçirmeyi başarmıştır. Elde edilen büyük başarılar ve hedef olarak açıklanan küresel ölçekli projeler neticesinde milletimiz ve devletimiz kanlı terör eylemleriyle, hain darbe girişimleriyle, finans odaklı manipülatif saldırılarla yolundan saptırılmak istenmiştir. Hedeflerimize birlikte ulaşacağız. Küresel şer güçlerin ve içerdeki hain işbirlikçilerinin hedefleri, Türk milletini hedefinden saptırmaktır. Bu nedenledir ki bu kutlu yoldaki öncelikli projeksiyonumuz  2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşabilmektir. Hedefimiz açıktır fakat düşmanlarımız da pusuda, sinsice ve tehlikeli bir bekleyiştedir. Fakat yeni Türkiye, milli iradenin darbelere esir edildiği o eski Türkiye değildir. Bu sebeple bilinmelidir ki, milletçe ve devletçe tarih yazmaktan korkmayan bu millet, hiçbir şeyden korkmayacaktır. Bu şuurla ve bu büyük inançla 3 Kasım 2002’nin 17.yıl dönümünün milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL