Güncel Siyaset

Gürcan Kılınç, “Kuran-ı Kerim’in yakılmasını kınadı

ERDOĞAN DEMİR- AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılması ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak olayı lanetledi. Kılınç’ın açıklaması şöyle: “İsveç makamlarının Kurban Bayramı günü bir..

Gürcan Kılınç, “Kuran-ı Kerim’in yakılmasını kınadı

ERDOĞAN DEMİR- AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılması ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak olayı lanetledi.

Kılınç’ın açıklaması şöyle: “İsveç makamlarının Kurban Bayramı günü bir cami önünde Kur’an-ı Kerim yakmak için yapılan başvuruya onay vermesini lanetliyoruz. Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına izin verilmesi de bir başka skandaldır Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılmış her saygısızlık insanlık suçudur. Bu lanetli eylemlere karşı siyasi ve hukuki her zeminde en güçlü şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. Hiçbir birey ne Müslümanların ne diğer inanç sahibi insanların kutsallarını aşağılamak özgürlüğüne sahip değildir.  İsveç’teki çirkin eylem en başta Müslümanlar olmak üzere insan hak ve özgürlüklerine saygı duyan herkese yapılmış bir hakarettir.

Türk Büyük Elçiliği önünde yapıldığı için milli mesele haline dönüşmüştür. Bu sapkınlığı teşvik edenler, göz yumanlar hiç şüphesiz sonuçlarını da katlanacaklardır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL