Siyaset

Gürcan Kılınç’tan seçim takvimi ile ilgili açıklama

Gürcan Kılınç’tan seçim takvimi ile ilgili açıklama

ERDOĞAN DEMİR- AK  Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, seçim takviminin Resmi Gazete’de yayınlanarak kesinleştiğini belirterek yazılı bir açıklama yayınladı.

Kılınç’ın açıklaması şöyle;

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin “Seçim Takvimi” Resmi Gazete’de yayımlandı. Yerel seçimlerimizin vatanımıza ,milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kararı’na göre seçim takviminin başlangıç tarihi 1 Ocak 2024 olarak belirlendi.

Seçim takvimine göre; seçime katılacak siyasi partiler, 2 Ocak günü YSK tarafından ilan edilecek. Siyasi partilerin oy pusulasındaki yeri 27 Ocak tarihinde YSK tarafından yapılacak kurayla belli olacaktır.

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı müracaatları 5 Ocak Cuma günü

saat:19.00’a kadar uzatılmıştır.

Siyasi partiler, il ve ilçe belediyeleri başkan adayları ile belediye meclis üyeliği ve il genel meclis üyelikleri listelerini (bağımsız aday olacak kişiler de başvurularını) 20 Şubat saat 17.00’ye kadar teslim edecektir.

Seçim propagandası ve yasakları 21 Mart tarihinde başlayacak. Ayrıca seçim propagandasının sonu 30 Mart saat 18.00, seçim yasaklarının sonu ise 31 Mart saat 23.59 olarak belirlendi.

İnsan, şehirler kurar, yollar, köprüler yapar, kıtadan kıtaya uzanır, uzaya çıkar. Ama gönlü ancak, bir gönülde sükuna erer. Bir gönlü misafir ettiğinde varlığını hisseder. Daha nicesiyle birlikte gönülde karşılık bulur.  Şehri emanet görmek, şehri emanet almak, şehremini olmak, ancak gönül sahibiyse olur, gönüllere girerek olur. İşte o zaman gönülden gönüle köprüler kurulur.  Milletin değerlerine sahip çıkmayanların şehircilik mirasına sahip çıkmasının zaten işin tabiatına aykırıdır.

AK Parti kadrolarının belediyelerdeki başarılarının gerisinde, halka hizmeti Hakka hizmet bilen bir anlayışı vardır. Belediyecilikteki tecrübemizi ve birikimimizi sürekli zenginleştirerek, geliştirerek, büyüterek tüm Türkiye’nin ve bölgemizin  hizmetine sunduk. İşimiz hizmet ,gücümüz millet diyerek çıktığımız bu yolda daha çok çalışmaya durmadan yorulmadan devam edeceğiz. Mücadelemizi gece-gündüz sürdüreceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. 31 Mart Yerel  Seçimlerimiz ülkemize ve milletimize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL