Güncel Manşet

Gürkan Avukatlar Günü’nü kutladı…

Gürkan Avukatlar Günü’nü kutladı…

EDİRNE MİLLETVEKİLİ RECEP GÜRKAN, 5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Avukat, insanların yaşadığı anlaşmazlıkları çözmeye yardımcı olan hukukçudur. Avukat soru soran, sorgulayan, kuşku duyan adalet savunucusudur. Avukatın koruduğu ve savunduğu değer, çağdaş insanlığın en önemli değeri olan insanlık onurudur diyen Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN şu açıklamalarda bulundu.

Recep Gurkan

Hedefi toplumun tüm bireylerinin mutluluğu, huzuru ve güvenliği olan, yüreği sevgi ve barış duygularıyla yüklü ve Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş, demokratik, laik bir hukuk devleti olduğunun bilincinde ve inancında olan tüm Avukatların, Avukatlar Gününü kutluyorum.

Bugün Ülkemizde yargının siyasallaştığı, yargının üzerine siyasetin gölgesinin düştüğü konusunda su götürmez gerçekler, Avukatlık mesleğini yapmakta olan sizlere çok büyük görevler yüklemektedir diyen Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, siyasal iktidar her alanda olduğu gibi savunmanın temsilcileri avukatlar arasında da kadrolaşmaya giderek Devletin tüm kurum ve kuruluşlarında görev yapan eski avukatların işlerine son vermeyi büyük bir maharet saymıştır.

Yargı bağımsızlığı gerçek hukuk devleti ile gerçek hukuk devleti eksiksiz demokrasi ile yaşama geçebilir. Bağımsız savunma, bağımsız yargının, bağımsız yargı, hukuk devletinin, hukuk devleti ise, insan haklarının ve toplumsal barışın güvencesidir. AKP Hükümetini yargıya karşı duyarlı olmaya çağırıyor, özgür ve eşit bir Türkiye’de hep birlikte yaşamak dileğiyle, tüm meslek mensuplarının Avukatlar Gününü bir kez daha kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL