Güncel Manşet Siyaset

Gürkan, Dilek Özçelik’e sahip çıktı…

Gürkan, Dilek Özçelik’e sahip çıktı…

 

EDİRNE MİLLETVEKİLİ RECEP GÜRKAN, BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A SORU ÖNERGESİ VERDİ;

 Recep-Gurkan

Halkımızı çaresiz bırakan politikaları ısrarla sürdüren AKP Hükümeti, hikmeti kendinde görmeye devam ede dursun, yaptığı yanlışların hesabını da cebinden savurduğu paralarla ödemeyeceğini elbet bir gün anlayacaktır diyen Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a verdiği soru önergesinde şunları ifade etti;

602032_10152798502330157_166982857_n

Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR’ın Edirne İline yapmış olduğu ziyaret programında; yanına yaklaşarak kanser hastası olduğunu söyleyen genç bir kız, tedavisi için kullandığı ithal ilaçların yurt dışından getirilme sürecinde zorluk yaşadığını ifade ederek yardım istemiştir. Sayın Bakan genç kıza bir miktar para vermiş, yanlış anlaşıldığını belirten genç kız Sayın Bakana parayı iade ederek yanından uzaklaşmıştır.

 

1)      Yaşadığı rahatsızlıktan dolayı yardım isteyen bir insana, Sayın Bakanın bir miktar para vermesini etik ve insani buluyor musunuz?

2)      Ülkemiz genelinde tedavi bekleyen bütün hastaları kapsayan çözümler sunmak mı, yoksa sorun yaşayan insanlarla karşılaştıkça onlara para vermeyi seçmek mi daha doğru bir yaklaşımdır?

3)      Sayın Bakanın hasta kızımıza belirttiği gibi, Ülkemizde ki bütün hastaların ilaçlarını kendilerinin temin etmesi mümkün müdür? İlaçlarını kendileri temin edemeyen hastalara başının çaresine bak demek sizce doğru bir yaklaşım mıdır?

4)      Ülkemizde kanser hastalarının ilaçlarının bulunamamasının sebepleri nelerdir? Bu tür ilaçların temini konusunda devletin seyirci kalmasını doğru buluyor musunuz?

5)      Yaşanan gelişmeler gösteriyor ki, tedavi süreci ve ilaçların temini konularında kanser rahatsızlığı başta olmak üzere değişik rahatsızlıkları olan hastalar kendi kaderine terk edilmiş durumdadır. Gerekli tedbirleri almak için kaç hastanın hayatını kaybetmesi gerekmektedir?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL