Bölgeden

Gürkan, DİSK-Genel İl Sendikası İle Toplu Sözleşme İmzalandı.

Gürkan, DİSK-Genel İl Sendikası İle Toplu Sözleşme İmzalandı.

 

 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi adına Disk-Genel İş Sendikası’yla toplu sözleşme imzaladı.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Edirne Belediyesi İş Yeri Temsilcisi Gurbet Tutuşturan, gerçekleştirilen toplu sözleşmenin 2 yıl geçerli olacağını belirterek, “Edirne Belediyesi’nde çalışan 57 kadrolu işçi 2016 yılında yüzde 15, 2017 yılında da yüzde 15 zam alacak. Ben işçiler adına Başkan Gürkan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bu toplu sözleşme herkes için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın emeğin ve emekçinin yanında olduğunu ifade eden Disk-Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen; “Sevgili Başkanımız büyük bir anlayışla görüşmelerini sürdürdü. Ücret pazarlığından ziyade emeği ve emeğin kıymetini konuştuk. Karşılıklı nezaketi hiç yitirmedik. Belediyenin imkanları ve sendikamızın toplu sözleşmelerle ilgili ilkeleri doğrultusunda ortak bir paydada buluştuk” diye konuştu.

                Daha sonra söz alan Disk Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday ise Belediye Başkanı Recep Gürkan’a emeğin ve emekçinin yanında olduğu için teşekkür etti.

                “EMEĞİN VE EMEKÇİNİN HER ZAMAN YANINDAYIM”

SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

                Çok uzun yıllar emek mücadelesinin yanında yer aldığını, emeğin ve emekçinin kazanması için alın teri akıttığını dile getiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, gerçekleştirilecek olan toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

                Emek mücadelesinin dünden daha iyi gelecek yaratmak için var olduğunun altını çizen Gürkan, “Emek mücadelesi insanlık tarihi kadar eski bir mücadele. Emek mücadelesi dünkü kazanımlarınızı daha da güçlendirerek, geleceğe taşımak adına var. Bu uğurda mücadele etmiş olan ve halen mücadele eden bütün dostları saygıyla selamlıyoruz. Belediyede yeni bir dönem başlatıyoruz. ‘Emek mücadelesinden gelen, eski sendikacı, devrimci gelenekten gelen Recep Gürkan olarak; yapılan toplu sözleşme tam içinize sindi mi?’ diye sorarsanız; evet benim tam olarak içime sinmedi. Keşke daha fazlasını yapabilseydik” sözlerine yer verdi.

                Taşeron işçilerin biran önce kadroya alınmasını isteyen Gürkan, “Belediyeler toplumun balans merkezidir. Belediyeler, toplumunun üzerindeki baskıyı azaltmalı, toplumsal dengeyi gözetmelidir. En kolay şey adam çıkartmaktır. Biz bugüne kadar kamuoyunun deyimiyle ‘bankamatikler ve işini yapmayanlar’ dışında kimseyi işten çıkartmadık, kimsenin ekmeğiyle oynamadık. Belediye başkanı olarak en çok sevdiğim, en iyi adamım işini en iyi kim yapıyorsa odur. Benim için ne siyasi görüşü ne dünya görüşü ne toplumsal statüsü ne inancı ne de kökeni önemli değil. Belediye olarak bütün imkanlarımızı sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Belediye Başkanı olarak sizlerden beklentim; işinizi iyi şekilde yapmanızdır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL