Bölgeden

GÜRKAN, FOTOĞRAFLARI OYLADI

GÜRKAN, FOTOĞRAFLARI OYLADI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Anadolu Ajansı’nın düzenlediği ‘Yılın Fotoğrafları’ yarışmasında fotoğraf oylamasına katıldı.

img_7226 img_7231

Edirne Anadolu Ajansı Bölge Şefi Salih Baran, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek, Anadolu Ajansı’nın düzenlediği 2016’ya damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı ‘Yılın Fotoğrafları’ yarışması hakkında bilgi verdi.

Baran, oylama sonucunda, AA foto muhabirleri ve muhabirlerinin Türkiye ve dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafların yer aldığı “Yılın Fotoğrafları” yarışmasında, haber kategorisinde 19, yaşam kategorisinde 15 ve spor kategorisinde de 11 kare fotoğrafın yer aldığını belirtti.

img_7235AA fotoğraf editörlerince belirlenen ve her ay yapılan “Ayın Fotoğrafı” oylaması sonucunda birinci olan fotoğrafların yer aldığı seçkide, dünya medyasının önemli yayın organlarında yer bulan çatışma, doğal afet, siyaset, spor, yaşam gibi çeşitli konularda fotoğraflar bulunduğu fotoğrafları Salih Baran ile birlikte tek tek inceleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  2016 yılının sadece Türkiye’de değil dünyada da insanın insana kıydığı ve savaşın, terörün şiddetinin arttığı bir yıl olduğunu ifade etti. Gürkan, savaşın, şiddetin olduğu bir yılda doğal olarak da fotoğraflara acının yansıdığını belirterek, “Umuyorum ki hiçbir fotoğrafçı bir daha acının fotoğrafını çekme durumunda kalmaz” dedi.

Gürkan, daha sonra, her kategoriden beğendiği bir fotoğrafa oy verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL