Güncel

Gürkan, “Tarihe Altın Harflerle Yazılan Bir Destan”

Gürkan, “Tarihe Altın Harflerle Yazılan Bir Destan”

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Savaşı’nın ‘Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya kanıtlayan bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi.

DSC01034

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:

                “Birinci Dünya Savaşı içerisinde ayrı bir özelliğe sahip olan Çanakkale Savaşı; tarihin akışını değiştiren, bağımsızlık uğruna canını vermekten çekinmeyen bir milletin kahramanlık destanıdır.

                En güçlü ve donanımlı ordular karşısında; inancıyla, içerisinde barındırdığı vatan sevgisiyle, cesaretiyle binlerce yıl geçse de unutulmayacak bir mücadeleye imza atan Türk milleti, yenilmezliğini, cesaretini, azmini  tüm dünyaya kanıtlamıştır. Söz konusu bağımsızlık ve vatan olunca; Türk milletinin nasıl küllerinden doğabileceğini gösteren bu savaş ve bu savaşta verilen onurlu mücadele bizim rehberimiz olmaya devam edecektir. 

                Türk Milleti’nin tarihe altın harflerle adını yazdırdığı bu destan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutanın ve liderin ortaya çıkmasına vesile olurken, Türk Milletinin bu savaşta gösterdiği azim ve idare ise kendine olan güvenini arttırmış, bağımsızlığa olan inancıyla Kurtuluş Savaşı’nı da kazanmasını sağlamıştır.

                Ülke olarak yaşadığımız bu zor günlerde Çanakkale Savaşı’nda gösterilen birlik ve beraberliğin tekrar hatırlanmasını diliyor, bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL