Güncel Manşet Siyaset

Gürkan’dan 10 Kasım Mesajı…

Gürkan’dan 10 Kasım Mesajı…

 EDİRNE MİLLETVEKİLİ SAYIN RECEP GÜRKAN’IN 10 KASIM ULUÖNDER ATATÜRK’ÜN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ İLE İLGİLİ MESAJI

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Yüce Önderimiz Atatürk’ü, ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 74’üncü yıl dönümünde özlemle anıyoruz.

 

Özellikle son yıllarda tüm yurttaşlarımız, ölümsüz önderinin yolundailerleyeceğini, Cumhuriyet’e tüm kurum ve kurallarıyla sahip çıkacağını tek yürek olarak dile getirmektedir.

 

Ulusumuz, geride bıraktığımız74 yılda; gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine büyük kurtarıcısına gönüldenbağlılığını, O’nun düşüncelerini, ilke ve inkılaplarını yaşatarak kanıtlamış, bu kararlılığını kuşaktan kuşağa aktararak sürdürmüştür ve sürdürmeye de devam edecektir.

 

UluönderAtatürk, en güç koşullar altında bile insanımıza güvenilmesi,
umudun hiçbir zaman yitirilmemesi gerektiğini bizlere öğretmiş, ulusça neleri başarabileceğimizi, herkese göstermiştir.

 

O’nu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev; Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır.

 

Aramızdan ayrılışının 74. yılında, Türk ulusunun gönlündeölümsüzleşen Yüce Önder Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL