Güncel Manşet Siyaset

Gürkan’dan 10 Ocak açıklaması…

Gürkan’dan 10 Ocak açıklaması…

EDİRNE MİLLETVEKİLİ RECEP GÜRKAN

“10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ” KUTLADI

 

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN yayınladığı mesajında, öncelikle haber verme, kamuoyunu bilgilendirme, toplumun çıkarlarını koruma, toplumsal bilinci güçlendirme gibi yaşamsal sorumlulukları yerine getirmek adına dürüst, ahlaklı, ilkeli bir çalışma ortaya koyan tüm değerli basın mensuplarının Gazeteciler Gününü kutladı.

Ülkemiz 10 yıllık AKP İktidarında, özgürlükler açısından bırakın ilerleme kaydetmeyi adeta bir geriye gidiş yaşamaktadır diyen Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, bugün basın çalışanlarından bilim adamlarına, üniversitelerden toplumun tüm kesimlerine kadar herkes, ben telefonumla dinlendiğimi düşünmeden konuşabiliyorum diyebilir mi?

Basın mensuplarından yüzde kaçı ben özgürce yazılarımı yazabiliyorum diyebilir?

Ülkemizde demokrasinin ve özgürlüklerin gelişmesi adına, özgür, güçlü, yol gösterici, rahatça gördüğü eksiklikleri dile getirebilen, her türlü baskıdan uzak bir basına ihtiyacımız bulunmaktadır.

İşte bu bağlamda gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkını sağlamak için her türlü fedakârlığı yapan çalışan gazetecilerimizin bu anlamlı gününü bir kez daha kutluyor, görevleri başında hayatını kaybeden basın şehitlerine Allah’tan rahmet, tüm basın çalışanlarına da selam ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL