Güncel Okuma Sayısı: 122

Gürkan’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Açıklaması

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dünyadaki en büyük engelin sevgisizlik olduğunu söyledi. Gürkan, ayrıca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim programları ile merkezde eğitim..

Gürkan’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Açıklaması
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dünyadaki en büyük engelin sevgisizlik olduğunu söyledi. Gürkan, ayrıca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim programları ile merkezde eğitim gören öğrencilerin yaptığı resimlerden oluşan resim sergisinin açılışının gerçekleştirileceğini belirtti.  

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi;

 “3 Aralık aslında bir  farkındalık günüdür. Engelli vatandaşların da bu dünyada, bu ülkede, bu kentte yaşayan her birey gibi kimseye muhtaç olmadan hayatlarını devam ettirebilmeleri en temel insan hakkıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunları, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur, ortak sorumluluğudur.  Edirne Belediyesi olarak bu sorumluluğumuzun bilinciyle engelsiz bir kent yaratmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz, onlar için birçok projeyi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bunlardan en değerlisi hiç kuşkusuz ki, Engelsiz Yaşam Merkezi oldu.  Engelli çocuklarımız topluma kazandırmak; eğitimlerine destek olmak üzere hizmete sunduğumuz Engelsiz Yaşam Merkezi hem çocuklarımıza hem de ailelerine açıldığı günden beri umut olmaya devam ediyor. Engelsiz Yaşam Merkezi’yle; hedefimiz onların yaşamını bir nebze olsa bile kolaylaştırmak; geleceğe umutla bakmalarını sağlamak ve onların içlerinde o sonsuz ve sınırsız sevgiyi tüm insanlığa yaymak, mutlu bireyler yetiştirmek. Engelsiz Yaşam Merkezi’miz bu hedefle çalışmaya engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine umut olmaya devam ediyor. Çünkü bizler biliyoruz ki, hayatı engelli bireyler ile birlikte paylaşmak; hayatı onlarla birlikte yaşamak için engel yok. En büyük engel sevgisizlik. En temel öncelik yüreklerdeki engelleri aşmak olmalı. Diğer tüm engeller mutlaka aşılır. Bu vesile ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm dünyada farkındalık yaratılmasını diliyor, engelli vatandaşlarımızı bir kez daha sevgiyle kucaklıyorum”

Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle çeşitli etkinlikleri düzenleneceğini ifade eden Gürkan, “3 Aralık Pazartesi Saat: 13.00’te T.Ü. Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalı Öğreti Üyesi Prof. Dr. Yeşim Fazlıoğlu,  ‘Özel Gereksinimli Çocuklar ve Ergenlik’, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ‘Engelli Yakınlarına Yönelik İlkyardım Bilgilendirmesi’, Nefize Ramadan ile ‘Engelliler içi yoga ‘ etkinlikleri düzenlenecektir. Daha sonra merkezimizde eğitim gören çocukları yaptığı resimlerden oluşan resim sergisinin açılışı gerçekleşecektir. Etkinliklerimize tüm Edirne Halkı’nı davet ediyorum” dedi

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL