Güncel Manşet Siyaset

Gürkan’dan Edirne Belediyesi’nin elektriklerinin kesilmesi ile ilgili soru önergesi

Gürkan’dan Edirne Belediyesi’nin elektriklerinin kesilmesi ile ilgili soru önergesi

 

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, Edirne Belediyesinin Elektriklerinin kesilmesi ile ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanına soru önergesi verdi;

recep-gurkan

Gürkan’ın önergesi şöyle;

Edirne Halkına verilen hizmetlerin aksamasına neden olacak şekilde uygulamalar yapan kurumları uyarmak istiyorum.

Özellikle Edirne Belediyesi mevzu bahis olunca çifte standardın hayata geçirilmesini kabul edilemez bulan Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, Edirne halkını susuz bırakmaya kimsenin hakkı yoktur dedi.

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN’ın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ’a vermiş olduğu soru önergesi şöyledir;

Belediyelerimiz halkımıza en iyi hizmetleri götürmek adına çalışmalar yapmaktadır. Belediyelerimizin bu hizmetleri gerçekleştirme sürecinde çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldığını hep birlikte görmekteyiz. Hatta bazı kurumların uygulamalarında özellikle belediyeler arasında çifte standardı hayata geçirmesi hem bizleri hem de halkımızı fazlasıyla üzmektedir. Edirne Belediyesinin elektriğinin kesilmesi Edirne Halkına verilen en büyük cezadır. Hatta şehre içme suyu sağlayan sistemin elektriğinin kesilmesi ise yapılan haksızlıkta gelinebilecek son noktadır.

Bu bağlamda;

1)      2011 sonu, 2012 sonu ve 2013 yılı itibariyle İl Belediyelerimizin, belediye bazında elektrik borç tutarları nedir?

2)      2013 yılı itibariyle hangi il belediyelerinin elektrikleri kesilmiştir?

3)      2013 yılı itibariyle hangi il belediyelerinin, şehre su veren sistemlerinin elektrikleri kesilmiştir?

4)      Bir şehre içme suyu sağlayan kuyuların ve dağıtım yapan sistemin elektriğini kesmek doğru mudur?

5)      Bir şehri susuz bırakacak olan bir elektrik kesintisini herhangi bir kurumun yapma hakkı var mıdır?

6)      Edirne halkını susuz bırakmaya yönelik yapılan bu elektrik kesintisine son vermek için bir girişimde bulunacak mısınız?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL