Güncel Manşet Siyaset

Gürkan’dan Kültür ve Turizm Bakanı’na soru önergesi…

Gürkan’dan Kültür ve Turizm Bakanı’na soru önergesi…

EDİRNE MİLLETVEKİLİ RECEP GÜRKAN SORU ÖNERGESİ VERDİ;

 

            Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY’a vermiş olduğu soru önergesinde, Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu ile ilgili gelişmeleri sordu.

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN’ın vermiş olduğu soru önergesi şöyledir;

 

Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürlüğü, sanat değeri olan geleneksel Türk Müziği eserlerini en üst seviye ile yurt içinde ve dışında seslendirmek ve tanıtmak, ulusal kültürümüzün en önemli ve köklü dallarından biri olan müziğimizin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması amacıyla 1991 yılında Resmi Gazete’de kuruluş kararı yayınlanarak temeli atılmış, 1993 yılı Mayıs ayında Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlanmıştır.

1997 yılı Nisan ayından bu yana Tarihi Türk Ocağı binasında, Devletimizin sanatçısı olmanın bilinci ve sorumluluğu içinde üstün bir sanat anlayışı ve düzenli bir çalışma disiplini ile Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Çalışanları, çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Bu bağlamda;

 

1)      Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu bünyesinde görev yapan personel sayısı nedir?

2)      Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğunun kapatılacağı yönünde çıkan haberler doğru mudur?

3)      1991 yılından bu yana Edirne ili ile adeta bütünleşmiş Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğunun kapatılmasına karar verilirse, böyle bir gelişmeden beklenen yarar ne olacaktır?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL