Güncel Manşet Siyaset

Gürkan’dan Milli Eğitim Bakanı’na bir soru önergesi daha…

Gürkan’dan Milli Eğitim Bakanı’na bir soru önergesi daha…

CHP Edirne Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu üyesi Recep Gürkan, Antalya Gazipaşa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü hakkında başlatılan soruşturma ile ilgili  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması isteğiye bir yazılı soru önergesi verdi.

Konuyla ilgili önerge şöyle;

Recep Gurkan

Komşu ülkelerin baskı altındaki halklarına özgürlük ve demokrasi adına yardımcı olmayı kendine ilke edinmiş bir Başbakanın yönettiği Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan tüm bireyler adına özgürlük ve demokrasi konusunda gereken özen ve hassasiyetin her türlü yasalarla güvence altına alınmasını beklemekten daha doğal ne olabilir ki? diyen Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, Demokrasi, Özgürlük gibi kavramları hayata geçirmek adına iktidar partisinin sadece söylemde bulunduğunu ifade etti.

İstediğime istediğim kadar Demokrasi ve özgürlük anlayışı çok tehlikelidir. Yaşanan her gelişme göstermektedir ki, AKP Hükümeti kötü niyetli yöneticiler aracılığıyla toplum ve çalışanlar üzerinde baskı kurmayı denemekten vazgeçmemektedir. Soruşturmaları silah gibi kullananlar hiçbir zaman başarılı olamamıştır. Dış Politika da ABD ve İsrail ile bir üçgen oluşturup gündem yaratarak, yaptığı paslaşmalarla halkımızı kandırmaya çalışanlarda başarılı olamayacaklardır diyerek sözlerini tamamlayan Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN’ın vermiş olduğu soru önergesi şöyledir;

Basında yer alan bilgilere göre Antalya İli, Gazipaşa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü hakkında bir soruşturma başlatılmıştır.

 

1)  Antalya İli, Gazipaşa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü hakkında bir soruşturma açılmış mıdır? Bu soruşturmanın nedeni nedir?

2) Açılan bu soruşturmanın dayanağı nedir?

3) Bugüne kadar odasına takvim asmaktan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan kaç idareciye soruşturma açılmıştır? Tarih, yer ve isim olarak sıralar mısınız?

4) Bu soruşturmaya dayanak olan, kamu hizmetinin işleyişinden çok çalışanları baskı altına almaya yönelik genelgenin değiştirilmesi yönünde bir çalışmanız olacak mı?

5) 24 Kasım Öğretmenler Gününde öğretmenlere çiçek verilmesine engel olmadığı gerekçesiyle bugüne kadar kaç yönetici hakkında soruşturma açılmıştır? Tarih, yer ve isim olarak sıralar mısınız?

6)  Odasına takvim asmak, öğretmenler gününde öğretmenlere çiçek verilmesine engel olmamak gibi gerekçelerle yöneticiler hakkında soruşturma açılmasını doğru buluyor musunuz?

7)  Bugünden sonra böyle gerekçelerle soruşturma açılmaması konusunda bir çalışma yapacak mısınız?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL