Köşe Yazısı Manşet Okuma Sayısı: 58

GURULTU VE GÜRÜLTÜ..

  Değerli okurlarım; bu günkü yazıma başlamadan önce sizlerle Kıbrıs’lı olan ve halen Kıbrıs’ta yaşayan, Bursa Eğitim Enstitüsünden sınıf arkadaşım  Yeter Aslan’ın “Yunanistan Anısı” başlıklı yazıma düştüğü notunu paylaşmak istiyorum….

GURULTU VE GÜRÜLTÜ..

 

Değerli okurlarım; bu günkü yazıma başlamadan önce sizlerle Kıbrıs’lı olan ve halen Kıbrıs’ta yaşayan, Bursa Eğitim Enstitüsünden sınıf arkadaşım  Yeter Aslan’ın “Yunanistan Anısı” başlıklı yazıma düştüğü notunu paylaşmak istiyorum.. Yeter şu notu yazmış:

“Aynen katılıyorum.Bu konuyla ilgili öyle anılarım var ki kitaplar sığmaz!! Ben iddia ederim ki en kolay kaynaşabilen insanlar Rumlar ve Türklerdir.1974 savaşında vurulduğumu sanan karşımdakiler sevinmişlerdi. Ancak köyümüz rumların kontrolüne geçtikten sonra komşu köylerdeki rum arkadaşlarımız bizim durumumuzu kontrol etmeye ve geçmiş olsun demeye gelmişlerdi.”

 

Efendim, gurultu deyince, aklımıza ilk gelen boş midemizden çıkann seslerdir!.. AKP iktidarının ülkemizi yönetememesi sonucu içine düştüğümüz ekonomik sıkıntılar nedeniyle; vatandaşımızın alım gücü azalmış, yarı aç – yarı tok yaşamaya başlamaları nedeniyle; midelerinden gurultular gelmeye başlamış, bazıları bu gurultulara dayanamayarak, intihar ederken; çoğumuzun gurultuları yükselerek, iktidarı tehlikeli bir şekilde rahatsız etmeye başlamıştır..

 

İşte; bu gurultuların daha fazla duyulmaması için; Feto’nun siyasi ayağının araştırılmasını yüksek sesle dillendirmeye başlamakla kalmamış, bir de İdlib’te Suriye ile  daha doğrusu; Suriye’de Rusya ile bir savaşa girerek, kendince vatandaşımızın ilgisini başka noktalara çekmeye başlamıştır..

 

Ama; yanılıyor! Bu sessiz bırakılmaya ve bastırılmaya çalışılan gurultular AKP’nin gürültülerine pabuç bırakmayarak, yapılacak ilk seçimlerde çıkarılan sahte gürültülerin üstesinden gelecektir.

 

Haa! Bu arada yandaş medya bir de; darbe fısıltıları yaymaya başlamıştır ki; temel amaçları iktidar üzerinde mağduriyet senaryoları üretmektir!. Şu çok iyi biline ki; böyle bir darbe eylemi, hiçbir Atatürkçünün ve dolayısıyla vatanseverin tasvip etmeyeceği bir durumdur. Türkiye, bu zamana kadar yaşadığı darbelerden yeterince ders almış bir ülkedir..

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL