TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.226
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.197
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 221
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 20.458
Güncel Turizm

Hacıoğlu, Tekirdağ’ın güzelliklerini anlattı

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Keşan Postası’na yaptığı özel açıklama ile hem yapılan çalışmaları anlattı hem de vatandaşları Tekirdağ’ı ziyaret etmeye davet etti. Hacıoğlu,  Erdoğan Demir‘e yaptığı..

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Keşan Postası’na yaptığı özel açıklama ile hem yapılan çalışmaları anlattı hem de vatandaşları Tekirdağ’ı ziyaret etmeye davet etti.

HacıoğluErdoğan Demir‘e yaptığı açıklamalarda şunlara vurgu yaptı.

TEKİRDAĞ BİR FOTO SAFARİ MERKEZİDİR

Bildiğiniz gibi Tekirdağ İstanbul’a en yakın turizm merkezi aynı zamanda. Gerçi Tekirdağ’ın birinci önceliği sanayi ve ticaret ikinci önceliği tarım şehri. Ancak turizm üçüncü sırada gelmekte olmasına rağmen, özellikle Marmara Denizi’ne olan 133 kilometrelik sınırı, Karadeniz’e olan iki buçuk kilometrelik sınırı ile Ganos Dağları ile ormanları ile mesire alanları ile piknik alanları, tabiat parkları, zeytinleri, üzümleri ile ayçiçek tarlaları, lavanta tarlaları, gelincik tarlaları ile aynı zamanda bir foto safari merkezidir.

TURİZM ÇEŞİTLİLİĞİMİZ İLGİ ÇEKMEKTEDİR

Dolayısıyla pandemiden dolayı bunalan insanların nefes alacağı yerdir Tekirdağ. Özellikle eko turizm, gastro turizm ve agro turizm, tarım turizmi açısından en çok insanların ilgisini çeken yerdir.

ADRENALİNİZİ TEKİRDAĞ’DA ATABİLİRSİNİZ

Aynı zamanda spor turizmi açısından çok önemli bir şehirdir. Adrenalinizi Yamaç paraşütü ile atabilirsiniz, yelken yapabilirsiniz, dalış yapabilirsiniz. Marmara’nın mavi sularında mavi gökyüzünde yeşil ormanlarla buluşabilirsiniz.3 tane yürüyüş rotası ile Ganos Dağları’nın eşsiz güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

TURİZM MASTER PLANI ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

Biz Tekirdağ Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü olarak birinci önceliğimiz Tekirdağ’ın master turizm planı üzerinde çalışıyoruz. Yeni yürüyüş rotaları üzerinde çalışıyoruz şu anda. Yamaç Paraşütü’nün yasal boyutunu oluşturmak üzerinde çalışıyoruz.

FOTO SAFARİ VE EKO TURİZM

Özellikle Foto safari ve eko turizm açısından Tekirdağ’ın görselliğe uzanan sürecini turizm şirketleri ve turizm firmaları ile paylaşıyoruz.

İSTANBULLULARI TEKİRDAĞ’A DAVET EDİYORUZ

Pandemiden bunalan koca dev İstanbul’un nefes alacağı bir yer olması için insanları buraya davet ediyoruz.

Gastronomimiz zaten söylemeye bile gerek yok. Tekirdağ köftemiz tescillendi, Hayrabolu tatlımız tescillenme yolunda, peynir helvamız tescillendi.

İnsanlar buraya karnını doyurmak, 4×4 kahvaltılarımızdan faydalanmak içinde ayrıca gelmekteler.

SÜLEYMAN PAŞA BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARI İLE YENİ BİR DESTİNASYON OLUŞACAK

Özellikle merkezdeki Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaptığı Rumeli İsklelesi, Selanik Saat Kulesi, yakın zamanda bitecek Atatürk Seyir Terası insanlar için ayrı bir destinasyon oluşacak.

Biz İstanbul’a bir saat mesafede olan insanımızı Tekirdağ’a davet ediyoruz. Gastronomisiyle, tarihi vce kültür turizmi ile, spor turizmi ile, yamaç paraşütü ile , yelkeniyle, yürüyüşüyle nefes alabileceği bir özelliğe sahip.

BAĞ EVLERİMİZİ TURİZME AÇILDI

Ama son zamanda bizim Tekirdağ’ın özelliği bildiğiniz gibi bağlarıdır. Bugün Marmara Erğelisi’nden başlayarak, Şarköy’e kadar uzanan yaklaşık 15 tane bağ evi var. Bağ evleri tamamen turizme yönelik. Tur firmaları ile çalışan bağ evleri kimisi konaklamalı. İnsanlarımız buraya gelerek, iki ya da üç gün kalma imkanına sahipleri Ya da günübirlik gelmekteler. Marmara’nın en güzel bağları ve dolayısıyla bu bağlardan elde edilen şarapları , yerli ve yabancı turistler için önemli bir destinasyon kaynağı oluşturuyor.

TEKİRDAĞ’I TANITMAYA GAYRET EDİYORUZ

Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak gerek Go Türkiye üzerinden gerek go Tekirdağ üzerinden, gerek sosyal medyadan, gerek resmi sitelerimizden yerli ve yabancı turistlere bunun tanıtımını yapma gayreti içerisindeyiz. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL