Kültür Sanat Manşet

Halil Tuncer, Tanzanya’da Türkiye Fotoğraf sergisi açtı…

Halil Tuncer, Tanzanya’da Türkiye Fotoğraf sergisi açtı…

Halil Tuncer’in “Fotograflarla Türkiye Turizm Sergisi” Tanzanya’da açıldı

Haber Merkezi

(Darüsselam-Keşan Postası/Tanzanya )- Darüsselam’daki Tanzanya Ulusal Müzesi, 21-22 Mart 2013 tarihlerinde  Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayan önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu etkinliğin “kahramanı” Türkiye’nin ödüllü turizm fotograf sanatçısı Halil Tuncer’di. O’nun “Fotograflarla Türkiye Turizm Sergisi” Tanzanya’nın önemli turizm ve siyaset adamlarının katıldığı bir kokteylle açıldı.

1_tarzanya 2_tarzanya

Tuncer’in “Fotograflarla Türkiye Turizm Sergisi”nin açılış kokteylinde konuşan Tarzanya Büyükelçisi Ali Davutoğlu, Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunan Halil Tuncer’in hayat hikayesini anlatarak, fotograflarından örnekler verdi. Davutoğlu, “Halil Tuncer binlerce kilometre uzaklardan gelip, bu güzelliklerle dolu ülkemizi fotograflarıyla Tanzanyalı konuklarımıza izletti. Böylece, Türkiye’nin tanıtımına önemli katkılar yaptı” dedi.

3_tarzanya4_tarzanya

Tanzanya Doğal Kaynaklar ve Turizm Bakanı  Fahri Khamis Suedi Kagasheki’nin destek ve işbirliğiyle açılan Halil Tuncer’in “Fotograflarla Türkiye Turizm Sergisi”ni çok sayıda diplomatik misyon görevlisi ile Tanzanya’nın önemli Turizm ve siyaset adamı da gezerek bilgi aldı. Halil Tuncer’in “Fotograflarla Türkiye Turizm Sergisi”nin ardından, fotograflarının Türkiye Tanzanya büyükelçiliğine hediye edildiği ve büyükelçilikte sürekli olarak sergileneceği kaydediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL