HESABIM
Üye Ol

HALK OYUNLARI EKİBİ BOSNA HERSEK’TE

HALK OYUNLARI EKİBİ BOSNA HERSEK’TE

Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu bayrağımızı bu kez de Bosna Hersek’te dalgalandırdı. Ekip, Bosna Hersek’in Puracic Kabasında düzenlenen 10. Uluslararası Folklor Festivali’nde hünerlerini sergiledi; Edirne’yi en şekilde temsil etti. Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu oyuncu ve eğitmen kadrosundan oluşan 40 kişilik bir kadro ile Bosna Hersek’in Puracic Kabasında düzenlenen 10. Uluslararası Folklor Festivali’nde katıldı. 3...

Haberin Tarihi: 5 Ağustos 2019 - Okunma Sayısı:278 defa okundu.

Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu bayrağımızı bu kez de Bosna Hersek’te dalgalandırdı. Ekip, Bosna Hersek’in Puracic Kabasında düzenlenen 10. Uluslararası Folklor Festivali’nde hünerlerini sergiledi; Edirne’yi en şekilde temsil etti.

Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu oyuncu ve eğitmen kadrosundan oluşan 40 kişilik bir kadro ile Bosna Hersek’in Puracic Kabasında düzenlenen 10. Uluslararası Folklor Festivali’nde katıldı. 3 gün boyunca süren festivale Bulgaristan, Karadağ, Türkiye ve Bosna Hersek’in faklı şehirlerinden 9 grup katıldı. Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu festivalde Edirne, Zeybek ve Roman dans gösterileri sundu. Ekiplerin gösterileri katılımcıları adeta büyüledi. Görsel bir şölene sahne olan festival büyük alkış aldı. Türk Bayrağını bu kez de Bosna Hersek’te dalgalandıran Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Türkiye’yi ve Edirne’yi en iyi şekilde temsil etti.

Ayrıca festival kapsamında Edirne Tava Ciğerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Katılımcılar Edirne Tava Ciğeri’nin tadına baktı, Edirne hakkında detaylı bilgi aldılar.

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı